Detoks narkotykowy Turek

Decyzja o tym, aby pójść na detoks narkotykowy, może wiele zmienić w Twoim życiu. To szansa na to, abyś przestał je podporządkowywać pod środki odurzające, a zaczął wreszcie sam nim kierować. Substancje psychoaktywne zaburzają nie tylko fizyczne funkcjonowanie organizmu, ale także psychikę, postrzeganie skali problemu uzależnienia oraz skutków, jakie się z nim wiążą.

W Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu zajmujemy się pacjentami z Turku oraz wielu innych miejsc na mapie Wielkopolski, którzy nie radzą sobie m.in. z nałogiem narkotykowym. Są różne sposoby na to, aby go przerwać, a jednym z nich jest detoks narkotykowy. To proces, który trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni. Przedział czasowy jest zawsze indywidualnie dopasowywany do pacjenta, gdyż tempo odtruwania organizmu uzależnione jest od stopnia uzależnienia oraz uwarunkowań charakterystycznych dla danej osoby. Nie chodzi jednak o to, aby przejść przez to szybko, tylko o to, aby oczyścić organizm z toksyn oraz przywrócić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i zrobić to w jak najłagodniejszej formie. Odtruwanie narkotykowe jest stanem, w którym uaktywnia się zespół odstawienny, czyli abstynencyjny. Nieprzyjemne objawy są dla pacjenta trudne do przejścia, ale aby je maksymalnie złagodzić, specjaliści z naszej placówki, podają różnego rodzaju leki m.in. nasenne, przeciwbólowe, przeciwskurczowe, uspokajające. Ich dawki są zawsze indywidualnie dopasowywane i decyduje o nich lekarz. Nie chodzi jednak o to, aby całkowicie otępić pacjenta.

Myśli pacjenta cały czas bowiem krążą wokół używek i męczy go głód narkotykowy. Trudno bowiem osobie uzależnionej zapomnieć o euforii, adrenalinie, „kopie”, jaki dawał im wcześniej do życia narkotyk.

Równolegle z tymi lekami uzupełniany jest brak witamin, elektrolitów, soli mineralnych. W pozbywaniu szkodliwych toksyn z organizmu sprawdzają się także lekkostrawna dieta oraz ziołowe herbatki i napary.

Przerwanie narkotykowego ciągu jest szansą na to, aby podjąć walkę o całkowite odseparowanie się od nałogu. Pacjent zyskuje siły, które może wykorzystać w dalszych zmaganiach z uzależnieniem.

Proponowane przez ośrodek AGNUS metody odtruwania organizmu są bezpieczne. Do tego jeszcze podczas trwania detoksu narkotykowego stan pacjentów jest pod całodobową kontrolą. Po tym procesie organizm jest już na tyle w dobrej formie, że warto zastanowić się nad tym, czy nie iść dalej i podjąć terapię. Można zdecydować się na to w naszej placówce, gdzie zapewniamy:

  • domowe warunki,
  • przyjazną atmosferę,
  • całodobową pomoc specjalistów,
  • anonimowość,
  • indywidualny plan leczenia,
  • różne metody walki z uzależnieniem,
  • terapię indywidualną lub w grupie,
  • wsparcie psychoterapeutyczne dla osób współuzależnionych (najczęściej członków rodziny),
  • atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.

Jeśli mieszkasz w Turku, to od naszej placówki dzieli Cię niewiele kilometrów. Pomyśl, jak bardzo możesz zmienić swoje dotychczasowe życie i znowu o nim decydować bez działania środków odurzających!

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top