Detoks narkotykowy Pleszew

Każde uzależnienie sieje niezmierzone spustoszenie w ludzkim organizmie. Nie można temu w żaden sposób zaprzeczyć. Nie można także wierzyć czczym zapewnieniom osób namawiających do zażycia narkotyku dotyczącym tego, iż sporadyczne przyjęcie substancji psychoaktywnej jest niegroźne i nie przynosi żadnych negatywnych skutków. Narkotyki są szkodliwą chemią w czystej postaci i nie niosą nikomu żadnych korzyści.

Jeśli dojdzie do uzależnienia, jedynym słusznym wyjściem i ratunkiem jest zdecydowanie się na pierwszy krok w drodze do wyjścia z nałogu – detoks narkotykowy. Mówiąc dokładniej, detoksem nazywa się konkretne działanie medyczne. Pacjent na samym początku proszony jest o wykonanie szeregu podstawowych badań lekarskich, takich jak chociażby badanie krwi. Wszystko to wykonuje się po to, aby sprawdzić, jaki jest obecny stan zdrowia osoby zgłaszającej się. W dalszej kolejności następuje proces detoksykacji organizmu. Podawane są odtruwające środki farmakologiczne, które oczyszczają organizm z narkotyków. Dodatkowo, pacjenci otrzymują środki na uspokojenie, leki przeciwbólowe i te, zapobiegające nadciśnieniu tętniczemu. Po kilkudniowym detoksie, trwającym przeważnie od siedmiu do dziesięciu dni, pacjent jest czysty i może rozpocząć terapię leczenia uzależnień z psychologiem. Osoby z miejscowości takich jak, między innymi, Pleszew, mają możliwość skorzystania z oferty ośrodka Agnus w Poznaniu.

W naszym ośrodku dbamy o fizyczny i psychiczny komfort naszych podopiecznych. Zapewniamy zupełną anonimowość wszystkim pacjentom. Nie udostępniamy nigdzie danych osobowych naszych podopiecznych ani nie umieszczamy ich w żadnych rejestrach. Wszystko to po to, aby obawa przed rozprzestrzenieniem się informacji o uzależnieniu nie odsuwała nikogo od decyzji o poddaniu się detoksowi.

W trakcie detoksu narkotykowego mogą pojawić się różnego rodzaju powikłania i sutki uboczne. Jednym z nich jest tak zwany zespół abstynencyjny, czyli reakcja organizmu na pozbycie się narkotyków z krwiobiegu. Mogą towarzyszyć mu różne objawy, takie jak bóle głowy, omdlenia, drgawki podobne do tych występujących przy padaczce. Należy wtedy odpowiednio postępować, co w przypadku próby podjęcia detoksu na własną rękę może nie być proste.

Aby jeszcze bardziej zobrazować i przybliżyć zgubne działanie narkotyków, warto przeanalizować skutki, jakie niesie ich zażywanie. Oto kilka z nich:

  • dewiacje osobowościowe – narkotyki wpływają bezpośrednio na funkcjonowanie ludzkiego mózgu;
  • choroby zakaźne – narkomania niesie za sobą ogromne ryzyko zakażenia wieloma różnymi chorobami. Najczęściej wspomina się o AIDS i chorobach wenerycznych;
  • kompulsywne zachowania – po zażyciu narkotyków często występują nieuzasadnione zachowania, takie jak, nagłe wybuchy złości, agresja, euforia, apatia;
  • szkody społeczne – zniszczenie i zaniedbanie relacji z rodziną i przyjaciółmi, brak umiejętności funkcjonowania w grupie, nieumiejętność dostosowania się do zasad panujących w danym miejscu. To kolejne przykre skutki zażywania narkotyków.

Podstawowym i najważniejszym wymogiem, jaki stawiamy naszym pacjentom, jest chęć podjęcia walki. Osoby będące w potrzebie udania się na taką terapię z okolic Pleszewa, powinny skontaktować się z ośrodkiem Agnus.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top