Detoks narkotykowy – Radziejów

Nadużywanie substancji psychoaktywnych to poważny problem, który może się negatywnie odbić na zdrowiu oraz życiu człowieka. Nawet kilka dawek narkotyku może przyczynić się do uzależnienia, z którym walka jest niezwykle ciężka. Mieszkańcy Radziejowa, którzy potrzebują pomocy w wyjściu z nałogu, mogą odwiedzić Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus w Poznaniu. Zapewniamy tam profesjonalną pomoc w zakresie detoksu narkotykowego oraz terapii uzależnień.

Jak rozpoznać uzależnienie?

Większość osób uzależnionych od narkotyków zaczynała swoją przygodę z nimi w trakcie spotkań towarzyskich. Mimo że dopalacze czy inne używki są nielegalne, to ich dostępność jest duża, przez co nawet młode osoby chętnie po nie sięgają. Sam zainteresowany często nie dopuszcza do siebie myśli o swoim uzależnieniu, dlatego to jego bliscy często sugerują mu podjęcie leczenia. Do niepokojących objawów związanych z uzależnieniem od narkotyków można zaliczyć:

  • narastające problemy w szkole lub pracy,
  • nagłą utratę masy ciała,
  • apatię i problemy z zasypianiem,
  • niekontrolowane wybuchy agresji,
  • kłopoty finansowe.

Do ośrodka Agnus przyjmowani są pacjenci z całego kraju, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług również osoby z Radziejowa. Zapewniamy bezpieczny detoks narkotykowy, który pozwoli w znacznym stopniu zminimalizować objawy głodu narkotykowego. Wszystkie osoby w trakcie 1 dnia pobytu w placówce przechodzą szereg badań. Z ich pomocą lekarz określa stan fizyczny i psychiczny pacjenta, dzięki czemu może zaplanować dalsze leczenie.

Po zakończeniu badań chory może zostać poddany detoksowi narkotykowemu. W jego trakcie organizm oczyszczany jest z toksyn, a następnie przywracana jest jego równowaga metaboliczna. W naszym ośrodku dostępna jest również neuroelektryczna terapia detoksykacyjna, odtruwanie z wykorzystaniem ibogainy, a także szybkie odtrucie opioidowe. Warto pamiętać również o tym, że powodzenie dalszej terapii jest uzależnione od nastawienia chorego, kluczowa jest tutaj motywacja oraz silna wola.

Na czas trwania terapii pacjenci przebywają na terenie ośrodka, dzięki temu można uzyskać bardziej zadowalające rezultaty. Pacjent sam wybiera rodzaj terapii (indywidualna lub grupowa) a ilość sesji jest uzależniona od postępów chorego. Ośrodek Agnus usytuowany jest w spokojnej, pełnej zieleni okolicy z dala od centrum miasta, dzięki czemu pacjenci mogą się odpowiednio wyciszyć. Na każdym etapie terapii, od detoksu narkotykowego po psychoterapie, chorzy znajdują się pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, która służy im wsparciem.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top