Detoks narkotykowy Międzychód

Problem narkotykowy dotyka dużej części społeczeństwa, a próby wyjścia z nałogu na własną rękę bardzo często kończą się niepowodzeniem. Część osób nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu lub też stara się wypierać ze świadomości fakt, że wpadły w sidła uzależnienia. Wielu narkomanów przyjmujących substancje odurzające, traktuje je jako odskocznię od codzienności, czy też rozrywkę, od której mogą się odciąć, kiedy tylko będą mieć na to ochotę. Oczywiście takie myślenie jest błędne, ponieważ uzależnienie od narkotyków jest niezwykle poważną chorobą, która nieleczona może prowadzić do śmierci.

Uzależnienie od narkotyków wpływa negatywnie na wiele sfer życia danej osoby. Mowa tu przede wszystkim o życiu rodzinnym, jak i zawodowym. W wielu przypadkach narkoman rezygnuje (lub też zostaje zwolniony) z pracy, a jego głównym celem staje się zdobycie kolejnej dawki środka odurzającego. Zamyka się w sobie, odcina od najbliższych i nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Warto jednak mieć świadomość, że to właśnie wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół jest nieocenione podczas prób zerwania z nałogiem. Jednak etapem poprzedzającym uczęszczanie na terapię, powinien być detoks narkotykowy. Jeśli mieszkasz w Międzychodzie i poszukujesz ośrodka z dala od miejsca zamieszkania, zajmującego się detoksykacją – zgłoś się do nas do Poznania. Gwarantujemy skuteczność, profesjonalną opiekę oraz dyskrecję.

Jak wyjść z uzależnienia?

Próby wyjścia z uzależnienia na własną rękę mogą skończyć się niepowodzeniem, dlatego też warto oddać się opiece doświadczonych specjalistów. Warto więc zgłosić się do naszej poradni zajmującej się leczeniem uzależnień. Zatrudnione w niej osoby rozpoczną od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z osobą uzależnioną, który jest niezbędny do postawienia właściwej diagnozy. Chory zostanie także poinformowany o etapach leczenia oraz orientacyjnym okresie jego trwania.

Chcąc zwiększyć szansę na zerwanie z nałogiem, warto zdecydować się na detoks narkotykowy w ośrodku Agnus. Choć proces ten nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest całkowicie bezpieczny i niezwykle przydatny, a wszystko to za sprawą naszych doświadczonych lekarzy. Należy jednak pamiętać, że osoby silnie uzależnione od narkotyków nie są w stanie z dnia na dzień zapomnieć o euforii związanej z ich zażywaniem. W praktyce oznacza to, że odtruwanie organizmu stanowi pierwszy krok do życia bez używek. Jest ono niezbędne do tego, by chory choć częściowo zregenerować organizm oraz odzyskać siły, niezbędne do trudnej walki związanej z zerwaniem z używkami.

Jak wygląda detoks narkotykowy?

Oferowany przez nasz ośrodek detoks narkotykowy, któremu poddają się mieszkańcy Międzychodu, może się od siebie różnić. Wiele bowiem zależy od stopnia wyniszczenia organizmu oraz narkotyku, od jakiego uzależniony był pacjent. Czasami zdarza się, że proces ten wspomagany jest specjalnie dobranymi lekami, które łagodzą objawy związane z narkotykowym głodem. Jakie środki farmakologiczne wykorzystuje się podczas detoksykacji w naszym ośrodku? Są to m.in.:

  • leki uspokajające,
  • leki przeciwbólowe,
  • leki nasenne.

Na każdym etapie detoksykacji ośrodek Agnus oferuje wsparcie wykwalifikowanego personelu, dzięki któremu oczyszczanie organizmu odbywa się w sposób mniej problematyczny, niż jak miałoby to miejsce w przypadku detoksykacji przeprowadzanej na własną rękę w swoim domu.

Scroll to Top