Detoks narkotykowy Ostrów Wielkopolski

Choć detoks narkotykowy nie jest formą terapii i nie pozwala wyleczyć z narkomanii, to jednak stanowi jej ważny element, pierwszy krok w kierunku wyzwolenia się z nałogu. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu zajmuje się przeprowadzaniem skutecznego odtruwania organizmu. Jest to proces, dzięki któremu można przerwać narkotykowy ciąg i przywrócić równowagę metaboliczną organizmowi.

Na czym polega detoks narkotykowy? Pacjent, który zgłosi się do naszej placówki np. z Ostrowa Wlkp., w pierwszej kolejności przechodzi podstawowe badania (krew, mocz, EKG itp.) oraz wywiad medyczny. W ten sposób diagnozujemy, w jakim jest stanie psychicznym i fizycznym. Na podstawie tych informacji określane jest ewentualne dalsze leczenie chorób towarzyszących oraz dobór leków przeciwbólowych, nasennych czy uspokajających, które mają na celu złagodzenie nieprzyjemnych objawów, jakie występują w momencie odstawienia substancji odurzających. Środki farmakologiczne redukują odczuwalność m.in.:

  • drgawek,
  • zawrotów głowy,
  • mdłości
  • lęków,
  • majaczenia,
  • omamów,
  • bezsenności.

Pojawić się może także: nadmierne pocenie, ataki padaczkowe, skurcze mięśni, skoki ciśnienia czy stany depresyjne. To objawy zespołu abstynencyjnego, które ustępują najczęściej po 7-10 dniach. Tyle bowiem czasu trwa z reguły detoks narkotykowy. Poza usuwaniem szkodliwych toksyn, będących produktem ubocznym metabolizmu substancji uzależniającej, dodatkowo uzupełniane są płyny, elektrolity i witaminy (z grupy B). Po zakończeniu detoksyzacji narkotykowej poprawia się samopoczucie oraz stan psychiczny pacjenta. Oczyszczanie organizmu przeprowadzamy w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pod ścisłym nadzorem personelu medycznego. Jednocześnie jest on wstępem do leczenia odwykowego i terapii uzależnień w ośrodku odwykowym.

Już na etapie detoksu narkotykowego pacjenci z Ostrowa Wlkp. mogą liczyć na pełną dyskrecję i komfortowe warunki pobytu. Zapewniamy ponadto wsparcie psychologiczne i terapeutyczne. Pacjentom proponujemy opcję dalszego leczenia się. Decyzja jednak zawsze należy do nich i powinna być przemyślana. Jest to jednak dobry moment na to, aby kontynuować proces wychodzenia z nałogu. W czasie odtruwania organizm zyskuje potrzebne siły, które z pewnością przydadzą mu się w terapii. Ta zawsze jest dopasowywana indywidualnie pod pacjenta. Po przejściu dalszego leczenia ostatnim etapem terapii uzależnień jest readaptacja społeczna, którą prowadzi się w warunkach otwartych. W ten sposób pacjent przystosowuje się do nowego życia i normalnego funkcjonowania bez nałogu. W naszej placówce udzielamy wsparcia także osobom współuzależnionym, które często nie wiedzą o tym, że same również potrzebują pomocy. Są to mąż, żona, dzieci i inne bliskie osoby.

Pamiętaj, że detoks narkotykowy pozwala przerwać błędne koło! Możesz otworzyć nowy rozdział w swoim życiu, a pozytywne skutki odczują także Twoi najbliżsi. Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra pomoże Ci uporać się z nałogiem.

Scroll to Top