Detoks narkotykowy Środa Wielkopolska

Nałóg to choroba, na którą zapaść jest niezwykle łatwo, ale jej leczenie może czasami zająć nawet całe lata. Niszczy człowieka zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, ma ogromny wpływ na życie osobiste oraz zawodowe, a także na osoby nam najbliższe. Z tego właśnie powodu stworzyliśmy ośrodek, w którym osoby zmagające się z uzależnieniem od narkotyków mogą otrzymać w pełni profesjonalną pomoc. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS proponuje pacjentom ze Środy Wielkopolskiej oraz innych miejscowości na terenie całego kraju zarówno detoks narkotykowy, jak i dalszą terapię pod okiem doświadczonych lekarzy, pielęgniarek oraz psychologów.

Warto w pierwszej kolejności przekonać się, jakie są właściwie etapy uzależnienia od narkotyków. Najczęściej wymienia się cztery podstawowe:

  • inicjacja – jest to moment pierwszego sięgnięcia po daną używkę;
  • faza eksperymentalna – stanowi niezwykle ważny etap, gdyż często decyduje o tym, czy dana osoba uzależni się od zażywanej substancji; jest to okres eksperymentowania z używką, sprawdzania jej działania;
  • faza zażywania substancji – w tym etapie uzależnienia można mówić już o regularnym spożywaniu narkotyków, nałóg ma też stopniowo coraz większy wpływ na życie prywatne oraz zawodowe osoby chorej, następuje również wzrost tolerancji na daną używkę;
  • faza uzależnienia – jest to okres, w którym samodzielne odstawienie używki jest praktycznie niemożliwe, a często nawet niebezpieczne, gdyż wiąże się z objawami tak zwanego głodu narkotykowego, takimi jak choćby bóle mięśniowe, omamy czy nerwowość.

Jak nie jest trudno odgadnąć, im uzależnienie trwa dłużej, tym ciężej się z niego wychodzi. Dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do profesjonalnego ośrodka, w którym chory otrzyma odpowiednią pomoc. Placówka AGNUS proponuje detoks narkotykowy dla osób ze Środy Wielkopolskiej oraz wielu innych miejsc na terenie całego województwa wielkopolskiego. Będzie on przeprowadzony pod okiem lekarzy oraz pielęgniarek. W jego efekcie z organizmu narkomana usuwane są nagromadzone czasami przez lata toksyny, a jednocześnie dostarczane są substancje mineralne oraz witaminy. Po detoksie możliwe jest przejście do dalszych etapów terapii dopasowanej do indywidualnych możliwości oraz potrzeb pacjenta. Możliwe jest uczestnictwo w spotkaniach indywidualnych oraz grupowych. Co ważne, każdy z chorych otrzyma odpowiednie wsparcie, a jego lub jej historia zostanie wysłuchana od początku do końca.

Należy zaznaczyć, że przejście detoksu narkotykowego oraz terapii musi być dobrowolne. Jeżeli pacjent naprawdę chce wyjść z nałogu, w ośrodku AGNUS możemy pomóc mu w sposób profesjonalny i indywidualny. Każda osoba ze Środy Wielkopolskiej, która zjawi się w naszej placówce, może mieć pewność, że otrzyma odpowiednie wsparcie, a jednocześnie pozostanie anonimowa – nikomu nie ujawniamy danych naszych pacjentów. Proponujemy pobyt stały, to w przypadku odbycia detoksu narkotykowego oraz walki z tym nałogiem jest polecaną metodą leczenia.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top