Detoks narkotykowy – Brodnica

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus z siedzibą w Poznaniu zaprasza wszystkie osoby uzależnione od narkotyków i substancji psychoaktywnych na detoks narkotykowy. U nas możesz liczyć na profesjonalne metody terapii odwykowej, dostosowane do Twoich indywidualnych wymagań, a leczenie przebiega w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz kompleksową opiekę lekarską i terapeutyczną.

Najważniejszym wyzwaniem, przed jakim stoi każda osoba uzależniona, jest uznanie problemu własnego uzależnienia. Tylko w ten sposób istnieje możliwość wyjścia z trudnego i destrukcyjnego nałogu. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii jest pierwszym, ale często najtrudniejszym krokiem do wyjścia z uzależnienia. Kolejnym jest detoks narkotykowy – całkowite odtrucie organizmu i oczyszczenie go z substancji psychoaktywnych. W naszym ośrodku trwa on od 3 do 5 dni i przebiega według indywidualnego schematu, dopasowanego do stanu zdrowia pacjenta, stadium jego uzależnienia, rodzaju substancji, od jakiej uzależniona jest dana osoba oraz wielu innych czynników.

Detoks narkotykowy – Etapy:

  • kompleksowa diagnostyka stanu zdrowia osoby uzależnionej,
  • odżywienie i nawodnienie organizmu osłabionego przez substancje psychoaktywne,
  • podanie środków farmakologicznych (przeciwbólowych, uspokajających, nasennych, przeciwgorączkowych) pozwalających na wyciszenie się i złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego,
  • stabilizacja gospodarki wodno-elektrolitowej poprzez dostarczenie do organizmu witamin, mikroelementów i elektrolitów.

Efektem kuracji jest osiągnięcie trzeźwości, niezbędnej do rozpoczęcia właściwej terapii leczenia uzależnień.

Pracująca w naszym ośrodku odwykowym kadra to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień, w tym także uzależnienia od narkotyków. Zespół lekarzy i terapeutów otacza profesjonalną opieką wszystkich pacjentów, zapewniając im dodatkowe wsparcie w trudnej walce z chorobą narkotykową. Ich wiedza i umiejętności potwierdzone krajowymi i międzynarodowymi certyfikatami gwarantują najwyższą jakość opieki medycznej oraz terapię w pełni dopasowaną do potrzeb osoby uzależnionej.

Odtruwanie narkotykowe – Brodnica

Jednocześnie, wszystkim naszym pacjentom zapewniamy 100% dyskrecji i pełną poufność. Dbamy o ochronę danych przebywających u nas osób i nie przekazujemy żadnych informacji do zewnętrznych źródeł i rejestrów. Jeśli mieszkasz w Brodnicy i chcesz rozpocząć walkę z uzależnieniem od narkotyków, zapisz się na detoks narkotykowy w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus z siedzibą w Poznaniu.

Scroll to Top