Detoks narkotykowy – Sępólno Krajeńskie

Problem z nadużywaniem narkotyków dotyka kobiet i mężczyzn z każdego środowiska, z uzależnieniem zmagają się także młode, niepełnoletnie osoby. W Polsce istnieje duży problem z dopalaczami, które są powszechne na czarnym rynku, przez co sięga po nie również młodzież szkolna. W Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus w Poznaniu pacjenci z Sępólna Krajeńskiego mogą liczyć na fachową pomoc w walce z nałogiem, a także bezpieczny detoks narkotykowy, przeprowadzany pod czujnym okiem personelu medycznego.

Objawy uzależnienia

Nadużywanie substancji psychoaktywnych często wymyka się spod kontroli, przez co wiele osób wpada w sidła uzależnienia. Zarówno chory, jak i osoby z jego otoczenia, powinny zostać zaalarmowane w momencie, kiedy pojawiają się następujące objawy:

  • nagła utrata wagi,
  • niekontrolowane i irracjonalne wybuchy agresji,
  • zaniedbywanie codziennych obowiązków,
  • pogorszenie sytuacji finansowej,
  • przemęczenie, apatia,
  • problemy ze snem.

Detoksykacja organizmu

W momencie, kiedy osoba uzależniona zapragnie skończyć z nałogiem i zaprzestać przyjmowania narkotyków, może się u niej objawić zespół abstynencyjny. Jest to bardzo nieprzyjemny proces, który wynika z zapotrzebowania organizmu na przyjęcie kolejnej dawki substancji. Pobyt w ośrodku Agnus może być pierwszym krokiem do życia w trzeźwości. Pacjentom z Sępólna Krajeńskiego zapewniamy bezpieczny detoks narkotykowy, który w łagodny sposób odzwyczaja organizm od uzależniającej substancji. Zostaje on oczyszczony z toksyn, nawodniony, a także uzupełniony o minerały i witaminy, niezbędne do zachowania równowagi metabolicznej. W przypadku niektórych pacjentów niezbędna jest też farmakoterapia w postaci leków uspokajających.

Efektywna terapia

Przeprowadzenie detoksu narkotykowego przygotowuje pacjentów do dalszego leczenia. Następnym krokiem jest określenie terapii, chory może samodzielnie wybrać między indywidualną a grupową. W trakcie spotkań z psychoterapeutą pacjenci mogą poznać przyczyny swojego uzależnienia, dowiadują się też, w jaki sposób wytrwać w trzeźwości po zakończeniu leczenia. Również po opuszczeniu ośrodka pacjenci mogą korzystać z porad psychologa, który zajmował się ich terapią.

Ośrodek Agnus zatrudnia kadrę doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym detoks narkotykowy i terapia uzależnień są bezpieczne i skuteczne. Pacjenci na każdym kroku mogą liczyć na wsparcie personelu, w ośrodku panuje przyjazna atmosfera, zapewniamy też całkowitą anonimowość. Dodatkowym atutem placówki jest jej umiejscowienie pośród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku.

Scroll to Top