Detoks narkotykowy Chodzież

Uzależnienie od narkotyków to poważna i groźna choroba, której skutkiem jest wyniszczenie organizmu, a w niektórych przypadkach – śmierć. Osoba uzależniona nie jest w stanie funkcjonować bez przyjmowania kolejnych dawek toksycznych substancji, które powodują uzależnienie nie tylko psychiczne, ale i fizyczne. Narkoman, niezależnie od tego, jakie narkotyki zażywa, odczuwa silny, wewnętrzny przymus zwiększania dawek  psychoaktywnych środków. Jednym ze sposobów na walkę z narkotykami jest terapia, która powinna być poprzedzona detoksem narkotykowym. Nasz ośrodek, który znajduje się w Poznaniu, oferuje swoją pomoc, m.in. mieszkańcom Chodzieży. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych oraz najbardziej doświadczonych specjalistów, dzięki czemu nasi pacjenci są w dobrych rękach.

Objawów zażywania narkotyków jest naprawdę wiele, a do najbardziej popularnych zalicza się zmianę zachowania danej osoby, na którą składa się m.in. zobojętnienie, rezygnacja z codziennych obowiązków, agresja lub też nieustanne rozdrażnienie. W wielu przypadkach narkomani stopniowo tracą kontakt z rodziną i przyjaciółmi, którzy mogliby być nieocenionym wsparciem podczas prób wyjścia z choroby. Objawy, takie jak zaniedbywanie codziennych obowiązków oraz zły depresja, powinny być sygnałem ostrzegawczym dla bliskich, którzy podejrzewają daną osobę o zażywanie środków odurzających.

Kto najczęściej wpada w nałóg?

Istnieje wiele powodów, dla których osoby decydują się na zażywanie narkotyków. Oznacza to, że na detoks narkotykowy dla mieszkańców Chodzieży, który przeprowadzany jest w naszym ośrodku, decydują się osoby z bardzo różnym doświadczeniem życiowym – zarówno młodzież, kobiety, jak i mężczyźni. Bezrobocie, brak życiowych perspektyw, czy też brak wsparcia ze strony najbliższych to tylko niektóre czynniki wpływające na małą wiarę w swoje umiejętności oraz niską samoocenę. Ogromną rolę odgrywają tu także grupy rówieśnicze, do których przynależy młoda osoba, w których zażywanie narkotyków jest przejawem rzekomej wolności oraz buntu. Warto również wiedzieć, że problem narkotyków dotyka także rodzin rozbitych oraz takich, w których rodzic uzależniony był od alkoholu. W takich sytuacjach wiele dzieci decyduje się na ucieczkę, a jedną z jej form mogą być właśnie narkotyki.

Objawów związanych z uzależnieniem od narkotyków jest naprawdę wiele, a są to m.in.:

  • zespół abstynencyjny, który objawia się trudnościami z koncentracją, bólami brzucha, nadmierną potliwością, drżeniem rąk, agresją, lękami lub też rozdrażnieniem,
  • zwiększona tolerancja na zażywany narkotyk, która prowadzi do nieustannego zwielokrotnienia dawek,
  • konieczność sięgania po substancję odurzającą mimo świadomości przykrych konsekwencji zarówno zdrowotnych, jak i psychicznych,
  • nieustanne poszukiwanie źródeł, z których można zdobyć narkotyk.

Detoks narkotykowy dla mieszkańców Chodzieży – jak przebiega detoksykacja w ośrodku Agnus?

Oferowany przez nas detoks narkotykowy, którym mogą poddać się m.in. mieszkańcy Chodzieży, polega na pozbyciu się toksycznych substancji z organizmu. Przyjęty w naszym ośrodku pacjent poddawany jest licznym badaniom, a na ich podstawie oceniany jest stan fizyczny oraz psychiczny osoby uzależnionej. Dzięki temu zatrudnieni u nas lekarze są w stanie podać odpowiednie środki farmakologiczne, przez które skutki związane z detoksykacją będą mniej odczuwalne. Co więcej, pacjentowi podawane są również leki przeciwgorączkowe, nasenne oraz przeciwbólowe, a w niektórych przypadkach kroplówki. Detoks jest więc pierwszym krokiem do zerwania z nałogiem, od którego warto zacząć.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top