Detoks narkotykowy Czarnków

Problem narkotykowy może dosięgnąć każdego z nas, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, czy też trybu życia. Niestety, organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do przyjmowanych substancji, dlatego też samodzielne wyjście z nałogu może być bardzo trudne. Milowym krokiem podczas leczenia narkomani jest sytuacja, w której dana osoba rzeczywiście przyzna się przed samym sobą, że ma problem, z którym przestała sobie radzić. Warto więc wiedzieć, że im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na powodzenie terapii. Jednym z sygnałów świadczących o tym, że uzależniony powinien rozpocząć detoks oraz terapię, jest pojawienie się tzw. zespołu abstynencyjnego.

Osoby z Czarnkowa zgłaszające się na detoks narkotykowy w ośrodku Agnus powinny wiedzieć, że metody detoksykacji oraz późniejszego leczenia, każdorazowo są dopasowywane w sposób indywidualny do danego pacjenta. Nasi specjaliści określają rodzaj zażywanych substancji, ich ilość, stopnień zaawansowania nałogu i wyniszczenia organizmu. Co równie istotne, podczas trwania terapii narkotykowej wykorzystywane jest leczenie krótkoterminowe bądź też długoterminowe. Leczeniem krótkoterminowym zajmują się m.in. kliniki psychiatryczne, które łączą konsultacje psychologiczne wraz z leczeniem farmakologicznym. Natomiast leczenie długoterminowe, mogące trwać nawet 2 lata, prowadzone jest przez specjalne ośrodki zajmujące się terapią uzależnień takie jak nasz.

Kto powinien zainteresować się detoksem narkotykowym w Czarnkowie?

Detoks narkotykowy, któremu można poddać się w naszym ośrodku, dedykowany jest wszystkim osobom, które uzależnione są od substancji, takich jak m.in.: ecstasy, środki psychotropowe, opiaty, amfetamina i nie tylko. Proces ten stanowi wstęp do leczenia uzależnienia i jest pierwszym krokiem ku nowemu, lepszemu życiu. W ośrodku Agnus znajdziesz należytą opiekę oraz wsparcie, które podczas usuwania toksyn z organizmu może okazać się niezwykle pomocne. Powodów, dla których warto poddać się detoksykacji, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim, działanie to minimalizuje głód narkotykowy oraz objawy związane z abstynencją (rozwolnienie, bóle brzucha, drgawki, drażliwość). Warto również wiedzieć, że podawane przez naszych specjalistów leki są dobierane pod kątem stopnia zaawansowania uzależnienia, środków, jakie przyjmuje osoba chora, jak również jej kondycji fizycznej.

Po odstawieniu narkotyków osoba uzależniona boryka się z tzw. głodem, który może objawiać się:

 • skokami ciśnienia,
 • biegunką,
 • drżeniem rąk,
 • nudnościami,
 • skurczami mięśni.
 • To właśnie między innymi dlatego tak istotne jest, by odtruwanie miało miejsce pod okiem wykwalifikowanego personelu, który znaleźć można w ośrodku Agnus. Poddanie się detoksowi narkotykowemu, który dedykowany jest m.in. osobom z Czarnkowa, to niezwykle istotny krok ku rozpoczęciu leczenia oraz wyjścia z nałogu narkotykowego. Podczas trwania tego typu odtruć, pacjenci mają zagwarantowaną u nas należytą opiekę zarówno lekarzy, jak i terapeutów, którzy służą pomocą na każdym etapie detoksykacji.

  Ocena 0 / 5. Głosy: 0

  Jeszcze nie oceniono

  Scroll to Top