Detoks narkotykowy Koło

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu specjalizuje się w profesjonalnej pomocy terapeutycznej osobom, które mają problem z uzależnieniem, m.in. od narkotyków. W tym zakresie oferujemy szerokie wsparcie. Jednym z pierwszych kroków, na jaki powinien zdecydować się chory, jest detoks narkotykowy. Nasz ośrodek posiada odpowiednie warunki do tego, aby przeprowadzić ten proces u pacjentów w różnym stopniu uzależnienia, mieszkających na co dzień w Kole czy innych miejscowościach na terenie Wielkopolski. Mamy już odpowiednie doświadczenie w tym zakresie, ponieważ detoksyzacją zajmujemy się już od wielu lat.

Każda ilość przyjmowanych narkotyków prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Substancje psychoaktywne uszkadzają wątrobę, nerki i inne organy wewnętrzne. Już w momencie skontaktowania się z naszą placówkę zwiększasz swoje szanse na to, aby podjąć walkę z uzależnieniem. Decydując się na detoks narkotykowy, poddawany jesteś najpierw ogólnym badaniom (m.in. krew, mocz, EKG), abyśmy wiedzieli, w jakiej kondycji jest Twój organizm i na jakim etapie uzależnienia jesteś. Proces odtruwania organizmu ma na celu pozbycie się szkodliwych toksyn, przyniesienie ulgi oraz wyłącznie psychofizycznego przymusu przyjmowania substancji psychoaktywnych. Podczas przeprowadzania detoksu narkotykowego wyrównywany jest poziom elektrolitów i uzupełniane są witaminy (głównie z grupy B). Celem jest przywrócenie organizmu do prawidłowego funkcjonowania oraz ogólne wzmocnienie go.

W czasie odtruwania uaktywnia się zazwyczaj zespół abstynencyjny, czyli stan po zmniejszeniu lub odstawieniu zażywanych narkotyków, który objawia się m.in.:

  • nudnościami,
  • wymiotami,
  • drżeniem mięśni,
  • bólami i zawrotami głowy,
  • nieprawidłową pracą serca.

W takiej sytuacji ważna jest kontrola stanu pacjenta przez wyspecjalizowany zespół medyczny, aby złagodzić te symptomy i nie dopuścić np. do zapaści. Przy detoksie narkotykowym pacjentowi podawane są także leki uspokajające, przeciwbólowe, antydepresanty, aby ułatwić mu przejście przez ten stan.

Po wyeliminowaniu z krwiobiegu toksyn i przywróceniu organizmu do równowagi warto zastanowić się nad tym, czy nie podjąć dalszej walki o życie bez środków uzależniających. To dobry moment, aby zdecydować się na terapię.

Pacjentom z Koła oraz innych miejsc w Polsce:

  • gwarantujemy profesjonalną opiekę lekarzy oraz psychoterapeutów podczas przeprowadzania detoksu narkotykowego,
  • zapewniamy pełną dyskrecję,
  • umożliwiamy podjęcie dalszej terapii w naszym ośrodku,
  • zaproponować możemy zajęcia indywidualne oraz grupowe z najlepszymi specjalistami,
  • oferujemy domowe warunki podczas odwyku.

Warto pamiętać o tym, że tylko kompleksowa, specjalistyczna terapia oraz odwyk narkotykowy pod okiem profesjonalistów zwiększają szansę na przezwyciężenie nałogu. Jeśli chcesz rozpocząć nowe życie – my Ci w tym pomożemy! Skorzystaj z pomocy ośrodka leczenia uzależnień AGNUS w Poznaniu już dziś! Jesteśmy dostępni dla pacjentów przez całą dobę!

Scroll to Top