Detoks narkotykowy – Rypin

Eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi jest częścią życia wielu młodych ludzi. Jednak systematyczne spożywanie narkotyków nie jest obojętne dla zdrowia, poza tym często prowadzi do uzależnienia, z którego wielu osobom ciężko jest się uwolnić. Aby ułatwić sobie ten proces osoby uzależnione z Rypina, mogą odwiedzić ośrodek Agnus w Poznaniu. Nasza placówka oferuje bezpieczny detoks narkotykowy oraz skuteczną terapię uzależnień od takich substancji, jak, m.in.:

  • dopalacze,
  • kokaina,
  • heroina,
  • opiaty.

Narkotyki są bardzo szkodliwe dla zdrowia i jakości życia osoby uzależnionej. Z czasem organizm przyzwyczaja się do używki i niezbędne są coraz większe dawki, co w skrajnych sytuacjach może prowadzić do przedawkowania. Używka staje się priorytetem w życiu chorego, przez co traci on spore sumy pieniędzy na jej zakup, jednocześnie zaniedbując swoje codzienne obowiązki w pracy lub szkole. Zmienia się także jego sposób zachowania, pojawiają się nagłe wybuchy gniewu, problemy ze snem i obniżenie nastroju.

Bezpieczna detoksykacja

Kiedy osoba uzależniona postanowi zerwać z nałogiem, jej organizm wskutek braku kolejnej dawki narkotyku zaczyna się buntować. Dochodzi wówczas do zespołu abstynencyjnego, którego przebieg jest bardzo nieprzyjemny dla chorego. Dlatego osoby, które pragną zerwać z nałogiem, powinny zgłosić się na detoks narkotykowy do Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus w Poznaniu. W znacznym stopniu minimalizuje on objawy zespołu abstynencyjnego, w trakcie detoksykacji nad pacjentem czuwa zespół medyczny, przez co procedura jest bezpieczna. Po zakończeniu detoksu narkotykowego pacjent jest dostatecznie wzmocniony do podjęcia dalszego leczenia.

Skuteczna terapia

Do naszego poznańskiego ośrodka zapraszamy osoby z Rypina, które postanowiły wyeliminować narkotyki ze swojego życia. Aby terapia była skuteczna, chory musi wykazać chęć do jej przeprowadzenia oraz silną wolę. Po zakończeniu detoksu narkotykowego pacjent wspólnie z lekarzem wybiera rodzaj terapii, na którą chciałby uczęszczać, może się ona odbywać w grupie lub sam na sam z terapeutą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest inny, dlatego dostosowujemy długość leczenia do postępów kuracjuszów. Również po zakończonej terapii pacjenci mogą liczyć na wsparcie psychologa, który zajmował się ich leczeniem, dzięki czemu łatwiej mogą uniknąć pokus. Osoby przebywające w naszej placówce mają też zapewnioną całkowitą anonimowość, dlatego nie muszą obawiać się, że ktoś niepowołany dowie się o ich problemie z uzależnieniem.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top