Detoks narkotykowy Nowy Tomyśl

Problem narkotykowy dotyka wiele osób na całym świecie. Coś, co początkowo uważane jest za rozrywkę oraz odskocznię od codzienności, bardzo szybko może stać się problemem, z którym nie będziemy umieli poradzić sobie na własną rękę. Warto więc zdać sobie sprawę, że nie ma narkotyków bezpiecznych, ponieważ każdy z nich wyniszcza organizm, siejąc w nim spustoszenie. Długotrwałe ich zażywanie prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie, a w najgorszym przypadku – do śmierci. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by zerwać z nałogiem w sposób skuteczny.

Osoby z Nowego Tomyśla, które chcą zerwać z nałogiem, powinny rozważyć udział w detoksie narkotykowym oraz rozpoczęcie terapii. Na samym wstępie warto jednak wiedzieć, że wybór odpowiedniej placówki jest kwestią niezwykle istotną, ponieważ leczenie oraz terapia powinny być dopasowane do indywidualnej sytuacji, w jakiej znalazła się osoba uzależniona. Obecnie istnieje wiele ośrodków stacjonarnych, które oferują swoją pomoc każdej osobie chcącej rozpocząć życie bez używek, a jednym z nich jest nasz ośrodek Agnus, w którym zatrudniono najlepszych oraz najbardziej doświadczonych specjalistów. Szacuje się, że okres trwania tego typu terapii wynosi od 3 do nawet 24 miesięcy, jednak czas ten ustalany jest indywidualnie.

Ośrodki walki z uzależnieniami – skuteczna pomoc dla narkomanów

Program terapii ośrodków dedykowanych narkomanom uwzględnia zarówno pracę nad zerwaniem z nałogiem, jak również pracę nad samym sobą, na którą składa się:

  • poszukiwanie innych źródeł rozrywek,
  • dokładne poznanie siebie,
  • poznanie swoich słabości oraz potrzeb,
  • tworzenie zupełnie nowej jakości życia wolnej od substancji odurzających.

Jednak dobrym pomysłem poprzedzającym rozpoczęcie terapii, może okazać się detoksykacja, którą oferujemy wszystkim osobom zgłaszającym się do naszego ośrodka. Czym ona właściwie jest? Najprościej mówiąc, polega ona na leczeniu farmakologicznym, mającym na celu złagodzenie głodu narkotykowego oraz oczyszczaniu organizmu z toksycznych substancji.

Detoks narkotykowy, na który zgłaszają się m.in. mieszkańcy Nowego Tomyśla, przeprowadzany jest pod okiem naszej wykwalifikowanej kadry, służącej radą i pomocą na każdym etapie oczyszczania organizmu. Należy jednak zaznaczyć, że proces ten stanowi wstęp do leczenia uzależnienia, które należy uzupełnić o psychoterapię. Część osób decyduje się na tzw. szybki detoks, który, zdaniem wielu lekarzy, nie jest wystarczająco skuteczny. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty – toksyny znajdujące się w narkotykach powinny być usuwane z organizmu bez pośpiechu, dlatego też nie można mówić o skutecznej detoksykacji trwającej dzień czy dwa.

Jak długo trwa detoks narkotykowy w ośrodku Agnus?

Detoksykacja organizmu w naszym ośrodku trwa do kilku dni, jednak każda sytuacja rozpatrywana jest w sposób indywidualny. Oznacza to, że w przypadku długotrwałego uzależnienia od bardzo silnych środków, niezbędne może okazać się nieco dłuższe odtruwanie. Wszystkim osobom zgłaszającym się do nas, dajemy gwarancję nie tylko dyskrecji, ale i przyjaznej atmosfery, która sprzyja wychodzeniu z nałogu. Co równie istotne, plan leczenia danego pacjenta, każdorazowo poprzedzony jest dokładnym wywiadem, dzięki czemu cechuje się on dużą skutecznością.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top