Leczenie narkomanii i detoks narkotykowy w Poznaniu

W nałóg może wpaść każdy z nas, niezależnie od płci, wieku, wykształcenia czy choćby statusu majątkowego. Ważne jest jednak, aby w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, szczególnie wśród osób, które dobrze znamy, zareagować możliwie szybko. Ośrodek AGNUS proponuje leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków, które obok alkoholu stanowią jedne z najczęstszych w dzisiejszych czasach nałogów. W naszej placówce pod Poznaniem możliwy jest detox, który stanowi pierwszy etap w dochodzeniu do zdrowia oraz odzyskania kontroli nad życiem rodzinnym, zawodowym czy społecznym.

Czym różnią się narkotyki od dopalaczy? Te pierwsze w wielu krajach na świecie są zabronione pod karą grzywny lub więzienia, co nie zmienia jednak faktu, że ich zakupienie nie jest trudne nawet dla osób niepełnoletnich. Paradoksalnie jednak, choć wielu wydaje się inaczej, równie groźne, o ile nie groźniejsze są dopalacze. Do niedawna w Poznaniu oraz wielu innych mniejszych czy większych miastach na terenie kraju działały sklepy, w których można je było swobodnie zakupić. Nawet dzisiaj zdobycie ich nie jest zbyt trudne, także dla najmłodszych. Właśnie dlatego nasz ośrodek proponuje leczenie uzależnienia od dopalaczy oraz detoks narkotykowy.

Jest kilka symptomów, które mogą wskazywać na to, że osoba nam bliska może mieć problemy z którąś z tych używek:

  • nagły spadek masy ciała;
  • ogólna apatia, bezsenność, przemęczenie;
  • wydawanie dużych sum pieniędzy, choć wcześniej się ich aż tyle nie potrzebowało;
  • narastające problemy w pracy czy w szkole;
  • problemy zdrowotne;
  • pojawienie się irracjonalnych lęków.

Te oraz wiele innych symptomów mogą wskazywać na to, że nałóg pojawił się w życiu danej osoby i że wymaga ona interwencji specjalisty.
Ośrodek AGNUS z Poznania proponuje swoim pacjentom w pierwszym etapie detox narkotykowy, który często bywa niezbędny, aby móc rozpocząć dalszą terapię. Właśnie dzięki niemu usuwa się z organizmu wszelkie toksyny, a jednocześnie uzupełnia utracone składniki mineralne. W dalszym etapie leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków przybiera formę terapii grupowej lub indywidualnej – każdy może wybrać, jaka opcja najbardziej odpowiada jego potrzebom. Wychodzimy z założenia, że naszym zadaniem jest zapewnienie wsparcia każdej osobie, bez względu na to, którą formę wybierze.

Leczenie uzależnienia często rozpoczyna się od detoksu, ale w dalszych etapach jest już bardzo zindywidualizowane. Dlatego właśnie nasza kadra składa się z osób doświadczonych, które doskonale wiedzą, jak pomagać osobom w różnym wieku, ze zróżnicowanymi problemami. Wsłuchujemy się w historię każdego z pacjentów i razem próbujemy dojść do źródła uzależnienia.

Zapraszamy do kontaktu osoby z Poznania oraz okolic, które chciałyby rozpocząć leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków oraz przejść detox pod okiem lekarzy oraz terapeutów. Gwarantujemy pełną dyskrecję, dzięki czemu każdy poczuje się u nas bezpiecznie i komfortowo. Przybycie do naszego ośrodka może być pierwszym krokiem do odzyskania kontroli nad własnym życiem.

Scroll to Top