Detoks narkotykowy – Grudziądz

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus z siedzibą w Poznaniu zaprasza wszystkie osoby z Grudziądza i okolic, zmagające się z uzależnieniem od narkotyków. Zapewniamy rodzinną atmosferę oraz nowoczesne, indywidualnie dopasowane do pacjenta metody leczenia. Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem – zapisz się na detoks narkotykowy już dziś.

Odtruwanie narkotykowe – Grudziądz

Podstawowym czynnikiem, który blokuje decyzję o zapisaniu się na detoks i rozpoczęcie walki z nałogiem, jest brak akceptacji faktu, że dana osoba faktycznie jest uzależniona. Bardzo często widzą to wszyscy, oprócz niej. Niestety, taka postawa tylko pogłębia uzależnienie, często skutkując tragicznymi konsekwencjami. Aby ich uniknąć, zapisz się na detoks narkotykowy organizowany przez Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus z siedzibą w Poznaniu. Odtruwanie w naszym ośrodku trwa zwykle do 5 dni i jest procesem obejmującym:

  • kompleksowe badania lekarskie dla pełnej oceny stanu zdrowia osoby uzależnionej,
  • podanie elektrolitów oraz substancji regulujących gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu,
  • nawodnienie i odżywienie organizmu,
  • kurację farmakologiczną, łagodzącą objawy zespołu abstynencyjnego.

W trakcie detoksu narkotykowego w naszym ośrodku pacjenci wyciszają się i odzyskają wewnętrzną równowagę. Jednocześnie, dochodzi do całkowitego odtrucia organizmu z toksyn, co stanowi konieczny warunek do rozpoczęcia właściwej terapii. Sprzyjają temu kompleksowa opieka lekarska i terapeutyczna oraz rodzina atmosfera, w zacisznym dyskretnie zlokalizowanym ośrodku na obrzeżach Poznania.

Detoks narkotykowy – kuracja farmakologiczna

W trakcie przeprowadzania detoksu narkotykowego, stawiamy na indywidualne metody terapeutyczne dostosowane do stanu zdrowia i stopnia uzależnienia pacjenta. Osobom zmagającym się z nałogiem, podawane są m.in.:

  • leki przeciwbólowe i środki uspokajające,
  • preparaty na obniżenie ciśnienia krwi,
  • niezbędne dawki witamin i minerałów dla wzmocnienia organizmy wycieńczonego chorobą narkotykową,
  • leki przeciwgorączkowe,
  • środki uspokajające i nasenne,
  • preparaty przeciwko skurczom mięśni.

Kompleksowa kuracja farmaceutyczna pozwala maksymalnie złagodzić psychiczne i fizyczne skutki odstawienia substancji psychoaktywnych. Pacjent w trakcie detoksu narkotykowego potrafi się wyciszyć i odzyskać wewnętrzną równowagę, co skutkuje ogólną poprawą stanu zdrowia, lepszym samopoczuciem oraz zdobyciem niezbędnych sił na dalszą walkę z uzależnieniem. Jednocześnie, naszym pacjentom gwarantujemy pełną dyskrecję i poufność, chroniąc ich dane osobowe. Mieszkasz w Grudziądzu lub okolicach? Zapisz się na detoks narkotykowy w naszym ośrodku już dziś!

Scroll to Top