Detoks narkotykowy Piła

Uzależnienie od narkotyków to bardzo silny nałóg, dlatego też znaczna część osób nie jest w stanie poradzić sobie z nim na własną rękę. Jednak o pierwszym sukcesie można mówić wówczas, gdy uzależniony zrozumie, że ma problem, a sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Obecnie wyróżnia się kilka sposobów walki z nałogiem, a znaczna część z nich bazuje, m.in. na terapii psychologicznej. Oczywiście forma leczenia ustalana jest w sposób indywidualny, przez specjalistę. Niemniej jednak, każde leczenie rozpoczyna się detoksem narkotykowym, który polega na usunięciu z organizmu osoby uzależnionej, wszelkich toksyn będących wynikiem zażywania narkotyków. Również i my świadczymy tego typu usługi w sposób skuteczny i dyskretny.

Na samym wstępie warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że każde uzależnienie jest chorobą niezwykle złożoną, która może przytrafić się każdemu – niezależnie od wieku, stylu życia, czy też zasobności portfela. Dzieli się ono na dwa rodzaje:

  • uzależnienie psychiczne,
  • uzależnienie fizyczne.

W wielu przypadkach osoba uzależniona nie dopuszcza do siebie myśli, że narkotyk stał się jej nałogiem. Należy jednak mieć świadomość łatwości, z jaką można wejść w uzależnienie, z którego trudno jest wyjść. Jest to poważna choroba, która wymaga podjęcia odpowiednich działań, przy jednoczesnej pomocy specjalisty.

Uzależnienie i jego objawy

Mówiąc o nałogu, jakim są narkotyki, nie sposób nie wspomnieć o uzależnieniu fizycznym. Odstawienie niektórych substancji może powodować występowanie zespołu abstynencyjnego, który objawia się m.in. silnymi bólami brzucha, złym samopoczuciem, agresją, skokami ciśnienia, wymiotami, biegunką i nie tylko. Objawy te nie ustępują szybko i mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. To właśnie między innymi dlatego warto zdecydować się na detoks narkotykowy w poznańskim ośrodku Agnus. Jest on dedykowany m.in. mieszkańcom Piły, gdzie pod okiem naszej wykwalifikowanej kadry można rozpocząć walkę o nowe, lepsze życie bez nałogu.

Warto również wiedzieć, że w przypadku osoby uzależnionej od narkotyków, cierpi także jej psychika. Mowa tu przede wszystkim o nieustannym poszukiwaniu dostępu do substancji uzależniającej, jak również wzroście tolerancji związanych z jej zażywaniem. W praktyce oznacza to konieczność stosowania coraz to większych dawek, które ostatecznie mogą prowadzić do śmierci. Charakterystycznym objawem, jakim cechuje się osoba uzależniona, jest także zobojętnienie na codzienne sprawy oraz zaniedbywanie podstawowych czynności, takich jak chodzenie do pracy. Narkoman musi także borykać się z obsesyjnymi myślami oraz oszukiwaniem zarówno siebie, jak i otoczenia.

Jak wygląda detoks narkotykowy w ośrodku Agnus dla mieszkańców Piły?

Detoks, jakiemu poddawani są pacjenci w naszym ośrodku, polega przede wszystkim na podawaniu leków oraz płynów, które dają możliwość pozbycia się toksycznych substancji znajdujących się w organizmie. W naszej placówce pacjenci mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę oraz wsparcie, dzięki czemu łatwiej jest przetrwać okres bycia „na głodzie”. Co równie istotne, każde odtrucie, niezależnie od substancji, jakie przyjęła dana osoba, poprzedzone jest dokładnym wywiadem lekarskim, dzięki któremu istnieje możliwość wyboru najlepszej i najskuteczniejszej metody terapii. Dzięki temu ryzyko występowania powikłań lub też skutków ubocznych jest znikome.

Scroll to Top