Detoks narkotykowy Słupca

AGNUS to ośrodek terapii uzależnień, w którym na detoks narkotykowy oraz leczenie odwykowe zgłosić się może każdy. Wielu naszych pacjentów mieszka na co dzień terenie Wielkopolski, w tym również w takiej miejscowości jak Słupca. Proponujemy profesjonalne, bezpieczne warunki do oczyszczenia organizmu, czyli pierwszego elementu terapii dla osób, które nadużywają substancji odurzających. Proces ten jest trudny, ale przy właściwej opiece specjalistycznej, którą gwarantujemy, możliwy do przejścia. Długotrwałe przyjmowanie narkotyków prowadzi do stopniowego zatruwania organizmu oraz uzależnienia psychicznego i fizycznego. W pewnym momencie konsekwencje tego nałogu stają się już nieodwracalne. Pozostaje wówczas już tylko jedno wyjście – detoks narkotykowy oraz dalsza terapia, aby nie powrócić na tory zgubnego uzależnienia. Większość osób, które decydują się na taką ścieżkę, potrafi sobie z tym poradzić i zaczyna nowe życie.

Na czym polega detoks narkotykowy? W proponowanym przez nas systemie leczenia narkomanii podzielony jest na trzy etapy:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn i uzupełnienie niedoboru płynów,
  • łagodne przejście w stan abstynencji,
  • zapewnienie pacjentowi opieki terapeutycznej w momencie podjęcia przez niego decyzji o dalszym leczeniu, jak i po jego zakończeniu.

Aby organizm pacjenta normalnie funkcjonował po odstawieniu substancji psychoaktywnych, podaje się mu odpowiednią ilość płynów zapobiegających odwodnieniu, witamin oraz soli mineralnych. Jeśli lekarz uzna, że w czasie detoksu narkotykowego będzie potrzebował także leków przeciwbólowych czy uspokajających, to wówczas również są one podawane. Często bowiem wzrasta ciśnienie tętnicze, pojawiają się nudności, wymioty, zawroty głowy, drżenie mięśni, omamy wzrokowe i słuchowe. W przypadku niezapewnienia właściwej opieki medycznej takiemu pacjentowi może dojść do różnego rodzaju nerwic (które trzeba leczyć), a nawet sytuacji zagrożenia życia (np. zapaść).

Dzięki detoksowi narkotykowemu pacjent odzyska wewnętrzną równowagę. Nasza klinika położona jest w spokojnym miejscu, które także sprzyja wyciszeniu się. W takich okolicznościach przyrody, mając wsparcie ze strony psychoterapeutów, życzliwego personelu, w domowych warunkach, warto rozważyć dalsze leczenie się z nałogu.

Mimo iż detoks narkotykowy nie należy do przyjemnych rzeczy, to jednak prawidłowo przeprowadzony, jest bezpieczną możliwością przejścia do stanu trzeźwości. Przerywa ciąg i pozwala podjąć walkę o całkowite pozbycie się uzależnienia. Oczyszczanie organizmu jest konieczne do tego, aby organizm osoby uzależnionej odzyskał potrzebne siły do dalszej walki z nałogiem. Jeśli nie radzisz sobie z narkotykowym uzależnieniem, mieszkasz w Słupcy lub jej okolicach możesz w każdej chwili zgłosić się do nas na odwyk. To, ile potrwa Twój detoks narkotykowy, uzależnione będzie od tego, na jakim etapie uzależnienia jesteś i oceny Twojego stanu psychicznego oraz fizycznego. Standardowo trwa on około 7-10 dni. Twoje indywidualne uwarunkowania będą miały więc decydujące znaczenie.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top