Detoks narkotykowy – Świecie

Wychodzenie z narkotykowego nałogu nie jest procesem łatwym i wymaga od osoby uzależnionej mnóstwo silnej woli. Ważnym elementem sukcesu jest także profesjonalna pomoc ze strony lekarzy i terapeutów. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus z siedzibą w Poznaniu zaprasza wszystkich mieszkańców Świecia i okolic, zmagających się z problemem uzależnienia od narkotyków na detoks narkotykowy. Pozwól sobie pomóc i odzyskaj kontrolę nad własnym życiem.

Jak wygląda detoks narkotykowy?

Podstawowym problemem, z jakim zmagają się osoby zażywające narkotyki (jak i inne osoby uzależnione), jest brak świadomości własnego nałogu. Dopiero przyznając przed samym sobą, że jest się osobą uzależnioną, nałogowiec może podjąć skuteczną walkę ze swoimi słabościami. Pierwszym krokiem do całkowitego wytrzeźwienia i życia wolnego od używek jest przerwanie ciągu narkotykowego i oczyszczenie organizmu z toksyn, czyli detoks narkotykowy. W naszym ośrodku trwa on zwykle od 3 do 5 dni i obejmuje następujące etapy:

  • wstępna diagnostyka stanu zdrowia pacjenta – komplet badań lekarskich pozwalający określić stan zdrowia i ogólną kondycję psychofizyczną,
  • rozpoznanie substancji psychoaktywnych, od których osoba jest uzależniona,
  • nawodnienie i odżywienie organizmu,
  • uregulowanie gospodarki wodno-elektrolitowej,
  • podanie leków uspokajających, przeciwbólowych, regulujących ciśnienie krwi oraz pozostałe parametry organizmu.

Po zakończeniu detoksu narkotykowego organizm osoby uzależnionej staje się całkowicie wolny od substancji psychoaktywnych – osiąga ona całkowitą trzeźwość, co stanowi warunek kluczowy do rozpoczęcia właściwej terapii leczenia uzależnień, którą również prowadzimy w naszym ośrodku.

Pracująca u nas kadra to wykwalifikowani specjaliści z odpowiednim wykształceniem oraz wieloletnim stażem pracy w leczeniu osób uzależnionych. Nasi lekarze i terapeuci stosują nowoczesne, przyjazne i skuteczne metody, dbając jednocześnie, aby detoks narkotykowy w naszym ośrodku przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze, pełnej wzajemnego wsparcia i pomocy.

Odtrucie narkotykowe – Świecie

Jednocześnie, wszystkim naszym pacjentom zmagającym się z uzależnieniem narkotykowym, gwarantujemy pełną anonimowość oraz dyskrecję. Ze szczególną starannością chronimy dane osobowe naszych klientów, dlatego nie przedostają się one do żadnych zewnętrznych rejestrów. Położenie ośrodka w zacisznej okolicy, w otoczeniu zieleni, w oddaleniu od centrum miasta, sprzyja wyciszeniu i pozwala znaleźć siły na przyszłą walkę z nałogiem.

Mieszkasz na terenie Świecia lub innego miasta w województwie kujawsko-pomorskim i chcesz rozpocząć zmagania z uzależnieniem? Skontaktuj się z nami już dziś. Detoks narkotykowy w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus pomoże Ci przezwyciężyć swój nałóg i znów cieszyć się pełnią życia.

Scroll to Top