Detoks narkotykowy Śrem

Szukając profesjonalnej pomocy w walce z nałogiem, warto udać się do ośrodka oferującego kompleksowe wsparcie na każdym etapie wychodzenia z uzależnienia. W prywatnej placówce AGNUS każdy chory ze Śremu może otrzymać w pełni odpowiednią pomoc zarówno ze strony terapeutów, jak i lekarzy oraz pielęgniarek. Proponujemy detoks narkotykowy przeprowadzony na miejscu, na terenie ośrodka, a także dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego z pacjentów terapię opartą na metodach stosowanych w najlepszych placówkach na całym świecie.

Narkomania to zjawisko powszechnie znane już od dziesięcioleci. Choroba ta zmienia człowieka w znacznym stopniu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Osoba zmagająca się z uzależnieniem miewa kłopoty ze snem, bywa nadpobudliwa i agresywna lub apatyczna, szybko traci wagę, a jednocześnie często zupełnie zmienia swój styl życia i znajomych oraz zaniedbuje dotychczasowe obowiązki. Co więcej, nagle wydaje bardzo dużą ilość pieniędzy, choć właściwie ciężko jest ustalić, na co. Jest kilka czynników, które mogą wpływać na to, że dana osoba ma większą szansę na wpadnięcie w nałóg niż inni. Należą do nich choćby:

 • stosunkowo niska odporność na stres – używki mają za zadanie złagodzić jego objawy i uspokoić;
 • styczność z osobami już uzależnionymi – w efekcie lepszy i łatwiejszy dostęp do narkotyków;
 • perspektywy na przyszłość – ich brak przy jednoczesnej słabej motywacji do zmian w życiu mogą wpędzić w nałóg;
 • niedojrzałość emocjonalna.
 • Co warto w tym momencie zaznaczyć, uzależnienie od narkotyków dotyka osoby w różnym wieku i o rozmaitym statusie społecznym. Często na wpadnięcie w nałóg wpływ ma szybkie tempo życia czy pęd do sukcesu i związany z tym stres.

  Rozpoczęcie leczenia zależy tak naprawdę od tego, czy dana osoba zrozumie, że ma problem. Jeżeli tak się stanie, to warto udać się do placówki, w której otrzyma się pełną pomoc oraz opiekę fachowców. Ośrodek AGNUS wyróżnia się na tle innych przede wszystkim tym, że proponuje pacjentom ze Śremu również detoks narkotykowy. Przeprowadzony indywidualnie dobraną metodą przez doświadczonego lekarza, oczyszcza on organizm z toksyn, nawadnia i dostarcza utracone witaminy oraz mikroelementy. Dzięki temu chory, czasami pierwszy raz od lat, może poczuć się fizycznie o wiele lepiej i jest w stanie podjąć dalsze leczenie terapeutyczne. Detoks jest pierwszym etapem dochodzenia do normalności.

  Dzięki zaangażowaniu doświadczonej kadry Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS możliwa jest profesjonalna pomoc dla osób ze Śremu oraz okolic. Po przejściu detoksu narkotykowego pacjent uczestniczy w terapii indywidualnej lub też grupowej, w zależności od preferencji. Pobyt może trwać tak długo, jak jest to konieczne do wyzdrowienia. Również po zakończeniu leczenia w placówce możliwy jest kontakt z naszymi terapeutami, dzięki czemu powrót do codzienności staje się o wiele łatwiejszy. Co warto zaznaczyć, każdy przebywający w ośrodku chory może liczyć na pełną anonimowość, gdyż jego dane nie wyjdą poza mury naszej placówki.

  Ocena 0 / 5. Głosy: 0

  Jeszcze nie oceniono

  Scroll to Top