Detoks narkotykowy Leszno

W dzisiejszych czasach dostęp do najróżniejszego typu używek jest niezwykle łatwy, nawet dla bardzo młodych osób. Pomimo ostrzeżeń o tym, jak groźne mogą one być dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego nawet narkotyki uważane za „miękkie”, wiele osób ulega zgubnemu nałogowi i stopniowo traci kontrolę nad swoim życiem. Właśnie dla nich powstał Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS. Proponujemy kompleksową, w pełni profesjonalną terapię obejmującą również detoks narkotykowy, dzięki czemu osoby z Leszna oraz okolic mogą w możliwie najkrótszym czasie wyjść z nałogu i rozpocząć normalne życie.

W zależności od potrzeb oraz stanu pacjenta proponowane jest leczenie krótko-, średnio- lub długoterminowe. Terapia dobierana jest indywidualne po badaniu lekarskim. W przypadku, gdy jest to konieczne, na terenie ośrodka AGNUS możliwe jest przeprowadzenie pełnego detoksu narkotykowego. Jest kilka najczęściej stosowanych metod odtrucia:

  • schodkowa detoksykacja medyczna;
  • neuroelektryczna detoksykacja medyczna;
  • szybkie odtrucie opioidowe;
  • metoda uwzględniająca wykorzystanie ibogainy.

Efektem profesjonalnie przeprowadzonego detoksu narkotykowego jest:

  • usunięcie z organizmu pacjenta toksyn czasami nagromadzonych przez lata;
  • uzupełnienie utraconych składników mineralnych;
  • nawodnienie organizmu.

Dzięki temu chory poczuje się o wiele lepiej fizycznie, a w efekcie będzie w stanie przystąpić do dalszych etapów terapii. Ośrodek AGNUS proponuje pacjentom z Leszna spotkania indywidualne z profesjonalnym terapeutą lub też grupowe, w zależności od preferencji. Warto w tym momencie zaznaczyć, że udział osoby zmagającej się z uzależnieniem od narkotyków w całej terapii jest dobrowolny, a placówka gwarantuje całkowitą anonimowość pacjentów.

Jesteśmy ośrodkiem prywatnym, dlatego też każdy z chorych z Leszna ma dostęp do w pełni wykwalifikowanego, posiadającego ogromne doświadczenie personelu, który wesprze go na każdym etapie terapii, również w czasie detoksu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku wychodzenia z uzależnienia od narkotyków, gdyż proces ten łączy się często z pojawieniem się tak zwanego głodu. Wtedy to pacjent odczuwa silnie dużą chęć sięgnięcia po używkę. Przebywanie w placówce zamkniętej, gdzie można liczyć na wyrozumiałość lekarzy, pielęgniarek oraz psychologów może wtedy ułatwić przejście przed ten trudny okres.

Detoks narkotykowy oraz pełna terapia to tak naprawdę jedyna droga do wyleczenia nałogu. Cały proces może przebiegać szybciej lub dłużej w zależności od indywidualnych możliwości pacjenta, a także od czasu trwania uzależnienia. Im szybciej dana osoba zgłosi się na profesjonalne leczenie, tym większe szanse na uwolnienie się od nałogu w krótszym czasie. Prywatny Ośrodek AGNUS proponuje swoim pacjentom z Leszna dodatkowo terapię przeprowadzoną w świetnie wyposażonej placówce w otoczeniu lasów, ale wciąż niedaleko dużego miejskiego ośrodka. Jest to miejsce, w którym nie tylko można zerwać z nałogiem, ale przy okazji również odzyskać równowagę psychiczną.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top