Leczenie narkomanii i detoks narkotykowy Wrocław

Niezależnie od tego, w jakim wieku czy stanie zdrowia jest pacjent, warto podjąć walkę z chorobą, jaką jest nałóg. Terapię można rozpocząć zawsze i należy to zrobić w celu ratowania życia ludzkiego. Właśnie dlatego ośrodek AGNUS proponuje osobom z Wrocławia i okolic leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.

Gwarantujemy w pełni profesjonalną pomoc na każdym etapie pobytu w naszej placówce w Poznaniu, od detoksu po terapię z naszymi psychologami.

Jako że proponujemy leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków, warto wytłumaczyć również, w jaki sposób można je rozpoznać u naszych znajomych czy najbliższych. Jest kilka cech zachowania oraz stanu fizycznego, które mogą wskazywać, że osoba ma problemy z narkotykami lub dopalaczami. Należy do nich przede wszystkim to, że:

  • częste nagłe, niespodziewane wybuchy niekontrolowanej agresji – właściwie bez konkretnego powodu;
  • zaniedbywanie obowiązków, które wcześniej były dla niej oczywiste;
  • zupełna zmiana stylu ubierania, czasami ciężko poznać daną osobę, ze względu na zmiany fizyczne;
  • oddalanie się od osób, które dotychczas były bliskie, a jednocześnie znajdowanie nowych, często podejrzanych znajomych;
  • w przypadku przedawkowania dopalaczy możemy mieć również do czynienia ze zwiększoną temperaturą ciała, nierównym oddechem czy przyspieszonym biciem serca, które doprowadzić mogą nawet do zawału lub śpiączki.

Między innymi właśnie tego typu symptomy sprawiają, że zauważamy problem u osoby uzależnionej. Niezbędne jest wtedy podjęcie odpowiedniego leczenia. W wielu przypadkach rozpoczyna się ono od fazy dość nieprzyjemnej, ale często niezbędnej, aby w ogóle można było rozpocząć jakąkolwiek terapię. Detox narkotykowy, bo o nim właśnie mowa, jest sposobem na oczyszczenie całego organizmu z toksyn, jakie nagromadziły się nawet w ciągu lat zażywania substancji psychoaktywnych. Korzyścią z przeprowadzonego detoksu jest to, iż w efekcie dostarczane są również do organizmu utracone witaminy i minerały, a pacjent zaczyna odczuwać ogromną ulgę. Detoks narkotykowy jest uważany za pierwszy, ale niezwykle ważny etap, dzięki któremu możliwe jest dalsze leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków. Atutem naszego ośrodka jest fakt, że cały detox przeprowadzany jest na miejscu w naszej placówce, pod okiem lekarzy doglądających stale stanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego pacjenta.

Leczenie narkomanii we Wrocławiu

Zapraszamy osoby z Wrocławia oraz okolic do kontaktu z naszym ośrodkiem. Telefoniczna rozmowa z naszymi pracownikami możliwa jest dwadzieścia cztery godziny, siedem dni w tygodniu – jesteśmy dostępni dla naszych pacjentów o każdej porze dnia i nocy. Proponujemy detoks oraz leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy na miejscu w Poznaniu, z możliwością stałego pobytu – jest to polecana forma terapii, gdyż tak zwany „głód” może pojawić się w każdej chwili i dobrze, jeśli osoba borykająca się z nałogiem przebywa wtedy pod opieką specjalistów. Zapewniamy, że leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków może odbywać się w miejscu nowoczesnym i dostosowanym to potrzeb pacjentów, z pomocą osób, które profesjonalnie i empatycznie podchodzą do każdego problemu.

Scroll to Top