Detoks narkotykowy Wągrowiec

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to właśnie narkomania jest jedną z najbardziej poważnych chorób, z jakimi boryka się dzisiejsze społeczeństwo. Wiąże się ona z licznymi i przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak depresja, infekcje, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Narkomania jest więc jednostką chorobową mającą złożony charakter, ponieważ dotyka ona problemu nie tylko medycznego, ale i kulturowego oraz społecznego. Wychodzenie z nałogu jest procesem czasochłonnym i trudnym, ale nie niemożliwym. Przed rozpoczęciem terapii warto jednak udać się na detoks narkotykowy mający miejsce w ośrodku Agnus, który dedykowany jest, m.in. mieszkańcom Wągrowca.

Nie da się odgórnie założyć, jaki rodzaj terapii będzie dla danej osoby odpowiedni, a to dlatego, że wiele zależy od substancji, od jakiej uzależniony jest chory, czy też stopnia wyniszczenia jego organizmu. To właśnie między innymi dlatego leczenie uzależnienia przybiera najrozmaitsze formy, które są dopasowywane w sposób indywidualny. Niezależnie od rodzaju terapii, niezwykle istotne jest wsparcie bliskich osób – przyjaciół oraz rodziny. Warto również wiedzieć, że problem narkotykowy dotyka niemalże każdej grupy społecznej i nie powinien być on bagatelizowany. Im szybciej bowiem podejmiemy walkę z nałogiem, tym większe mamy szansę na pokonanie go.

Jakie są przyczyny narkomanii?

Powodów, dla których osoby decydują się sięgnąć po narkotyki, jest naprawdę wiele, a są to przede wszystkim:

  • brak perspektyw i poszukiwanie drogi „ucieczki” od codzienności,
  • depresja,
  • narastające problemy, z którymi dana osoba nie jest w stanie sobie poradzić,
  • chęć zaimponowania rówieśnikom,
  • chęć przeżycia niecodziennych wrażeń,
  • wpływ grupy społecznej,
  • ciekawość oraz chęć spróbowania czegoś zakazanego,
  • niskie poczucie własnej wartości.

Istnieje kilka faz związanych z zażywaniem narkotyków, a pierwszą z nich jest eksperymentowanie. Po niej następuje etap przyjmowania substancji okazjonalnie, przykładowo podczas trwania imprezy. To właśnie wtedy powinna zapalić nam się ostrzegawcza lampka, ponieważ faza ta prowadzi nieuchronnie do uzależnienia. Na ten moment dana osoba odczuwa, co prawda, chęć zażywania substancji odurzających, lecz nie jest to jeszcze fizyczny oraz psychiczny przymus. Coraz to częstszy kontakt z narkotykami wiąże się z uzależnieniem. By móc je pokonać, niezbędna okaże się pomoc specjalistów oraz terapeutów, których spotkać można, m.in. w poznańskim ośrodku Agnus.

Dlaczego warto zdecydować się na nasz detoks narkotykowy dedykowany mieszkańcom Wągrowca?

Detoks narkotykowy, który proponujemy mieszkańcom Wągrowca to pierwszy krok, który podejmują osoby, chcące rozpocząć walkę z nałogiem. To właśnie podczas procesu detoksykacji usuwane są toksyny zalegające w organizmie oraz dostarczane niezbędne witaminy i minerały. W naszym ośrodku gwarantujemy całkowitą dyskrecję oraz odpowiednią opiekę, a wszystko to dzięki doświadczonej i wykwalifikowanej kadrze. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to forma terapii, która leczy narkomanię, a zabieg mający na celu uzupełnienie poziomu elektrolitów oraz przywrócenie właściwej gospodarki związanej z metabolizmem organizmu. Mimo wszystko warto zdecydować się na tego typu działanie, ponieważ odpowiednio dobrane leki przyczyniają się do złagodzenia objawów związanych z tzw. głodem narkotykowym. Po procesie odtruwania organizmu należy kontynuować terapię w ośrodku.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top