Detoks narkotykowy Jarocin

Narkotyki to substancje szkodliwe dla organizmu, wyniszczające go w różnym tempie. Upośledzają nie tylko narządy wewnętrzne, ale i psychikę. Osoby, które nadużywają je, często nie dopuszczają do siebie myśli, że stanowią one bezpośrednie zagrożenia dla ich życia. Aby uniknąć skrajnego wyczerpania organizmu i śmierci, można zgłosić się na detoks narkotykowy do naszego centrum leczenia uzależnień. Każdy pacjent, który do nas trafia, przechodzi najpierw wstępny wywiad z lekarzem oraz badania, które mają określić, czy jego stan nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia. Jeśli tak jest, to najpierw podejmowane są działania mające na celu ratowanie osoby uzależnionej, a dopiero po opanowaniu tego stanu, można skierować ją na detox.

Oczyszczanie organizmu z toksyn, jakie powstają po zażyciu substancji psychoaktywnej, zawsze przeprowadzane jest indywidualnie. Detoks narkotykowy:

  • ma przynieść ulgę,
  • wyrównać gospodarkę elektrolitową,
  • przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu,
  • wyłączyć psychofizyczny przymus przyjmowania środków uzależniających.

Zespół abstynencyjny, który pojawia się podczas detoksyzacji, nie należy do przyjemnych odczuć. Towarzyszą mu bowiem m.in. nudności, wymioty, zawroty głowy, bezsenność, omamy, drżenie mięśni i nieprawidłowa praca serca.

W przypadku każdego pacjenta detoks ma indywidualny wymiar czasowy. Z reguły trwa on jednak od 7 do 10 dni. Przez ten czas nad samopoczuciem pacjenta czuwa zespół lekarzy, pielęgniarek i terapeutów. Z tego powodu warto zdecydować się na oczyszczanie organizmu w profesjonalnej placówce niż podejmować samodzielną próbę w domu. Reakcja organizmu może być bowiem bardzo różna.

Po wyeliminowaniu toksyn, psychofizycznego przymusu zażywania substancji odurzających, organizm zaczyna prawidłowo funkcjonować. To najlepszy moment, aby zastanowić się nad tym, czy nie podjąć próby rozstania się z nałogiem.

Prowadzony przez nas ośrodek odwykowy AGNUS przyjmuje na detoks narkotykowy pacjentów z różnych zakątków Wielkopolski, w tym m.in. z Jarocina. Posiadamy do tego odpowiednie zaplecze w postaci:

  • miejsca w naszej placówce,
  • doświadczonej kadry lekarzy i psychoterapeutów, z których pomocą można przejść każdy etap leczenia uzależnienia od narkotyków,
  • dalszej terapii indywidualnej i grupowej po zakończonym detoksie,
  • stałego pobytu, który jest szczególnie wskazany w przypadku uzależnienia narkotycznego.

Na odtrucie narkotykowe powinien zgłosić się każdy, kto sięgnął po narkotyki, bez względu na to, jak długo trwała w jego przypadku ta przygoda. Samodzielne odstawienie narkotyków jest niezwykle trudne. Z pomocą specjalistów jest znacznie łatwiej. Detoks narkotykowy jest wstępem do długiego procesu wychodzenia z nałogu. Choć jest to trudne, to jednak warto spróbować zmienić swoje życie i nadać mu inny sens.

Osobom uzależnionym z Jarocina czy innych miejsc w Polsce jesteśmy w stanie zagwarantować po detoksyzacji specjalistyczną opiekę i kontynuację leczenia w naszym ośrodku w Poznaniu. Podjęta terapia przy współpracy psychoterapeutów może zakończyć się sukcesem.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top