Detoks narkotykowy Gostyń

W narkomanię może wpaść każdy. Bez względu na wiek, sytuację życiową czy też status materialny. Każda z tych osób powinna podjąć jeden, kluczowy krok w drodze to wyjścia z uzależnienia- zdecydować się na leczenie.

Tylko odpowiednia terapia i detoks narkotykowy mogą przynieść pożądane efekty. W poznańskim ośrodku Agnus, dla każdej uzależnionej osoby z Gostynia i innych okolicznych miejscowości znajdzie się pomocna dłoń. To tutaj zajmujemy się przeprowadzaniem detoksu.

Jest on niczym innym, jak farmakologiczną interwencją, mającą na celu oczyszczenie organizmu z narkotyków i przywrócenie mu normalnego funkcjonowania. Detoks narkotykowy trwa zawsze pomiędzy siedmioma a dziesięcioma dniami. Osoba rozpoczynająca detoks powinna najpierw przejść podstawowe badania lekarskie, aby możliwe było ocenienie stanu, w jakim jest organizm i na ile silne jest uzależnienie.

Za każdym razem detoksykacja przeprowadzana jest pod nadzorem specjalistów i wspierana jest różnymi środkami farmakologicznymi, takimi jak:

  • środki uspakajające (pomagają w trudnych chwilach, wyciszają skołatane nerwy w trakcie odstawienia);
  • w razie potrzeby leki obniżające ciśnienie krwi;
  • różnego rodzaju środki przeciwbólowe
  • preparaty zapewniające odpowiednie nawodnienie i gospodarkę witaminowo – mineralną.

Zachęcamy osoby Gostynia i innych miast do zgłaszania się na detoks narkotykowy do naszego ośrodka. Pragniemy zaznaczyć, jak ważne jest przeprowadzanie tego zabiegu pod okiem profesjonalistów. Nagłe odstawienie środków odurzających na własną rękę grozi wystąpieniem bardzo niebezpiecznego w skutkach zespołu abstynencyjnego. Jest to reakcja organizmu na brak narkotyków i może ona wywołać objawy, takie jak omdlenia, zasłabnięcia, bardzo silne bóle głowy. Ważne, aby w tym czasie być pod troskliwą opieką osób, które znają tę przypadłość i potrafią pomóc w jej zwalczeniu.

Każda osoba uzależniona powinna zdawać sobie sprawę z tego, do czego może doprowadzić zażywanie narkotyków. W momencie spotkania się z przysłowiową ścianą, należy poszukać pomocy tam, gdzie ją otrzymamy. Na detoksie narkotykowym pacjent pozbywa się szkodliwych i toksycznych substancji z organizmu, w zamian otrzymuje utracone składniki mineralne i leki, które pomagają przetrwać najtrudniejszy czas – zespół abstynencyjny. Po przejściu detoksu pacjenci z Gostynia kierowani są na terapię indywidualną lub grupową. Jest ona także bardzo ważnym elementem leczenia. Detoks narkotykowy stanowi silną podwalinę pod dalszą pracę. To właśnie w trakcie terapii osoby uzależnione mogą wzmocnić swoją osobowość, nauczyć się walczyć i żyć bez narkotyków. Najważniejsze jest bowiem to, aby chcieć i potrafić utrzymać to, co udało się osiągnąć. Pracownicy i terapeuci Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus służą taką właśnie pomocą i wsparciem.

Scroll to Top