Detoks narkotykowy i odtrucie lekowe Gdańsk

Znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym osoba uzależniona odnajdzie spokój i profesjonalną pomoc często stwarza wiele trudności. Prywatne oraz publiczne ośrodki dostępne są dla pacjentów na terenie całego kraju, również w Gdańsku oraz wielu innych miastach, ale to właśnie AGNUS oferuje leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy na światowym poziomie. U nas zarówno osoby młode, jak i starsze otrzymają pełne wsparcie na każdym etapie dochodzenia do zdrowia, dzięki czemu łatwiej im będzie zwalczyć ten nałóg. Proponujemy zarówno konsultacje z zakresu psychoterapii, jak i detoks narkotykowy oraz po zażyciu dopalaczy.

Warto jednak zacząć od tego, z jakim typem uzależnienia mamy do czynienia. Narkotyki znane są już od dłuższego czasu, jako substancje psychoaktywne, które bardzo często prowadzą do uzależnienia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Co należy zaznaczyć, na tę chorobę może zapaść każdy, nawet jeśli tylko eksperymentuje z tego typu preparatami. Można wyróżnić kilka objawów, jakie da się zaobserwować u osoby, która wpadła w ten nałóg:

  • oddalenie się od rodziny, zmiana znajomych;
  • zmiana sposobu ubierania się;
  • zaniedbywanie swoich obowiązków;
  • apatia, bezsenność;
  • spadek masy ciała;
  • psychozy, nagłe wybuchy niekontrolowanej agresji.

Leczenie uzależnień dla mieszkańców Gdańska i okolic

To tylko kilka z przykładów tego, jak destrukcyjny wpływ na człowieka może mieć uzależnienie od narkotyków. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie. Ważną rolę w całym procesie odgrywa rodzina i wsparcie ze strony najbliższych. Jeżeli pacjent zdecyduje się na leczenie uzależnienia od narkotyków i trafi do naszego ośrodka, nasz personel również zadba o to, aby czuł się u nas jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie, co na pewno w znacznym stopniu pomoże mu dojść do zdrowia i uwolnić się od nałogu.

Nasza pomoc rozpoczyna się często od detoksu narkotykowego. Dzięki niemu możliwe jest oczyszczenie organizmu chorego z toksyn oraz uzupełnienie utraconych składników mineralnych. W efekcie chory może przejść do dalszych etapów terapii, zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Co warto zaznaczyć, detox narkotykowy często bywa niezbędny, ważne jednak, aby został przeprowadzony pod okiem doświadczonych lekarzy. A właśnie tacy pracują w naszym ośrodku.

Uzależnienie od dopalaczy

Innym typem nałogu, wciąż stosunkowo słabo rozpowszechnionym, jest uzależnienie od dopalaczy. Jest ono o tyle niebezpieczne, że osoby, które spożywają tego typu używki, często nie zdają sobie sprawy, jak katastrofalne w skutkach może być ich przyjęcie. Co więcej, często nie uważają również, że są one czymś złym, co może im zaszkodzić. Dlatego też leczenie uzależnienia od dopalaczy może być niezwykle trudne. Dużą rolę w nim odgrywa przede wszystkim uświadomienie osoby chorej, że mierzy się z poważnym problemem. Tutaj również jednak pierwszym krokiem w leczeniu jest detox, który również oferujemy naszym pacjentom z Gdańska.
Zapraszamy pacjentów z Gdańska oraz wielu innych miast na terenie całego kraju. Gwarantujemy detoks, a także kompleksową pomoc w leczeniu uzależnienia od dopalaczy i narkotyków.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top