Odtrucie narkotykowe Rzeszów

Zagrożenie uzależnieniem może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku, płci czy też stanu majątkowego. Może pojawić się nawet u osoby, którą, wydawałoby się, bardzo dobrze znamy, przyjaźnimy się lub też jest członkiem rodziny. Nasz ośrodek proponuje pomoc w leczeniu uzależnienia od narkotyków i dopalaczy zarówno dla osób, które wpadły w nie stosunkowo niedawno, jak i dla tych, które zmagają się z chorobą od wielu lat. Każdy znajdzie u nas wsparcie i pomoc w walce z problemem. Dodatkowo pacjentom z Rzeszowa proponujemy detox narkotykowy, dzięki któremu łatwiej im będzie pozbyć się nałogu.

Warto w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie, czym jest uzależnienie od dopalaczy, gdyż wciąż dla dużej części społeczeństwa termin ten jest mniej znany niż w przypadku narkotyków. Wielu szczególnie młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczne są te substancje psychoaktywne i jak fatalne w skutkach może być ich branie. Przede wszystkim skład dopalaczy praktycznie nigdy nie jest pewny – w danej tabletce mogą znajdować się najróżniejsze związki chemiczne. W efekcie, prócz pobudzenia, euforii czy rozluźnienia mogą również powodować takie skutki uboczne, jak:

  • bardzo szybkie bicie serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zbyt wysoka temperatura ciała;
  • nierówny, przerywany oddech;
  • śpiączka;
  • zawał.

Efektem ich spożycia, o czym coraz częściej mówi się w mediach, może być również śmierć nawet mimo interwencji lekarskiej. Dlatego tak ważne jest właśnie leczenie uzależnienia od dopalaczy rozpoczęte w jak najwcześniejszym etapie rozwoju nałogu. Rozpoczyna się ono od detoksu, po czym przechodzi do etapu rozmów z psychoterapeutami. Jednym z tematów jest uświadomienie pacjentowi, że dopalacze są naprawdę niebezpieczne i stanowią realne zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Detoks narkotykowy dla pacjentów z Rzeszowa

Ośrodek AGNUS proponuje pacjentom z Rzeszowa także leczenie uzależnienia od narkotyków. Terapia ta również zaczyna się od detoxu, dzięki któremu możliwe jest usunięcie z organizmu chorego wielu szkodliwych toksyn. Po tym etapie podejmowana jest terapia z naszymi psychologami. Nasza placówka może zaproponować zarówno pobyt stały, jak i opcję z dojazdem do ośrodka. Jednakże w przypadku leczenia uzależnienia od narkotyków i dopalaczy zalecane jest to pierwsze rozwiązanie. Jest ono bezpieczniejsza dla pacjenta, gdyż pozostaje on odcięty od wszelkich źródeł, w których mógłby zakupić substancje psychoaktywne. Dzięki temu może również przejść pełny detox.

Zapraszamy pacjentów z Rzeszowa do kontaktu telefonicznego, który jest możliwy całą dobę, siedem dni w tygodniu. W naszym ośrodku każdy znajdzie miejsce dla siebie, do problemów osób odbywających u nas terapię podchodzimy ze zrozumieniem i w pełni indywidualnie. Proponujemy profesjonalne leczenie uzależnienia od dopalaczy oraz detoks narkotykowy, w których efekcie możliwe będzie stopniowe dojście do pełnego uwolnienia się od choroby. Dodatkowym atutem naszego ośrodka jest fakt, że pacjenci mogą kontaktować się ze swoimi terapeutami również po zakończeniu pobytu w placówce. W efekcie czują się bezpieczniej i pewniej, kiedy wracają do swojej codzienności.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top