Detoks narkotykowy Września

Jak rozpocząć walkę z narkotykowym nałogiem? Pierwszym krokiem, niezwykle ważnym, jest poddanie się detoksowi narkotykowemu. Usunięcie z krwiobiegu szkodliwych substancji, które zatruwają organizm podczas zażywania substancji odurzających to jeden z jego elementów, dzięki którym organizm może zacząć prawidłowo funkcjonować. Wykwalifikowani lekarze i terapeuci w naszym ośrodku leczenia uzależnień AGNUS w Poznaniu zapewniają stałą opiekę medyczną dla pacjentów z Wrześni oraz innych miejscowości w Wielkopolsce przez cały okres trwania detoksu narkotykowego. Na pierwszym miejscu stawiamy bowiem bezpieczeństwo pacjentów. Dla każdego z nich mamy odpowiednio dopasowane metody leczenia.

Zanim pacjent zostanie poddany oczyszczaniu organizmu z pozostałości po zażywanych substancjach psychoaktywnych, przechodzi wywiad medyczny, który ma na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań i problemów zdrowotnych, jakie należy uwzględnić w trakcie leczenia pacjenta. Oprócz tego poddawany jest:

  • badaniu krwi, dzięki któremu można ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta,
  • ocenie psychologicznej,
  • ocenie neuropsychologicznej,
  • badaniu EKG,
  • ocenie podstawowych narządów i układów.

Na podstawie zebranych informacji specjaliści podejmują decyzję, czy pacjent nadaje się na detoks narkotykowy. Odtrucie organizmu polega m.in. na uzupełnieniu elektrolitów, podaniu witamin z grupy B, soli mineralnych. W momencie gwałtownego odstawienia narkotyków może dojść do pojawienia się zespołu abstynencyjnego. Nieprzyjemne objawy dotyczą wówczas sfery fizycznej i psychicznej. Pacjent może odczuwać drżenie rąk, bóle somatyczne, nudności, omamy słuchowe i wzrokowe, nadmiernie się pocić, mieć problemy ze snem. Aby ułatwić mu przejście przez odtrucie organizmu, podczas detoksu narkotykowego podaje się także leki przeciwbólowe, uspokajające, przeciwgorączkowe, obniżające ciśnienie tętnicze czy na skurcze mięśni.

Z reguły oczyszczanie organizmu trwa 7-10 dni, ale w niektórych przypadkach – jeśli występuje silne uzależnienie od środków odurzających – może być to dłuższy okres.

Ze względu na możliwość wystąpienia objawów abstynencyjnych i różnej reakcji organizmu na nie, nie zaleca się przeprowadzenia odtrucia w domowych warunkach, tylko w takim miejscu, jak np. nasza klinika dla osób uzależnionych.

Po detoksie narkotykowym można podjąć dalsze leczenie w prowadzonym przez nas ośrodku. Oferujemy wsparcie w różnej formie, indywidualne i grupowe, z pobytem stacjonarnym włącznie. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą, którą przygotowaliśmy dla pacjentów.

Detoks narkotykowy w profesjonalnej klinice uzależnień jest gwarancją, że trafisz w dobre ręce, a nad Twoją walką z zespołem abstynencyjny czuwać będzie grono specjalistów.

Chcesz wygrać walkę z nałogiem? Szukasz dobrego ośrodka leczenia uzależnień w bliskiej okolicy Wrześni? Zapraszamy do naszej placówki w Poznaniu, gdzie możesz liczyć nie tylko na profesjonalne wsparcie w leczeniu uzależnienia, ale także całkowitą anonimowość i dyskrecję.

Scroll to Top