Detoks narkotykowy Grodzisk Wielkopolski

Problem narkotykowy może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, czy też płci. Dla wielu osób narkotyki stanowią ucieczkę od codzienności lub też źródło rozrywki. Niestety, należy zdać sobie sprawę z tego, że nie istnieje „kontrolowane” zażywanie narkotyków, ponieważ są to substancje silnie uzależniające, które prowadzą do wyniszczenia organizmu, a w niektórych przypadkach – do śmierci. Samodzielnie podejmowane próby zerwania z nałogiem mogą okazać się niewystarczające, dlatego też część osób z Grodziska Wielkopolskiego decyduje się na rozpoczęcie detoksu narkotykowego w naszym poznańskim ośrodku Agnus, a następnie terapii prowadzonej pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Narkotyki, niezależnie od ich rodzaju, sieją spustoszenie w organizmie człowieka, a walka z nimi jest bardzo trudna, lecz nie niemożliwa. Osoba uzależniona, w sytuacji, w której nie zażyje narkotyku, może borykać się z tzw. głodem narkotykowym, który objawia się, m.in.:

 • gorączką,
 • bólem głowy,
 • bólem brzucha,
 • nudnościami,
 • agresją,
 • rozdrażnieniem,
 • nadpobudliwością,
 • całkowitym brakiem siły.
 • Chcąc pozbyć się tego typu objawów, poszukuje ona kolejnej porcji środka odurzającego, który z biegiem czasu musi być dostarczany w coraz to większych ilościach.

  Dolegliwości związane z odstawieniem narkotyków

  Odstawienie narkotyków wiąże się więc z „głodem biochemicznym”, który może być bardzo uciążliwy dla chorego. Dzieje się tak, dlatego że związki, z których składa się narkotyk, przedostają się bezpośrednio do układu krwionośnego, przez co organizm zaczyna przyzwyczajać się do ich obecności. Zbyt mała ilość narkotyku w organizmie prowadzi do zmian zachodzących w procesach metabolicznych, co wiąże się z licznymi, nieprzyjemnymi objawami, które znane są także pod określeniem „zespołu abstynencyjnego”. Warto również wiedzieć, że osoby, które z dnia na dzień zdecydowały się na odstawienie narkotyków, mogą borykać się ze stanami depresyjnymi oraz halucynacjami.

  To właśnie między innymi dlatego mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego, chcący rozpocząć detoks narkotykowy, powinny zwrócić się o pomoc do specjalnej placówki, takiej jak nasza. Oczywiście, istnieje możliwość podjęcia próby wyjścia z nałogu na własną rękę, jednak w wielu przypadkach jest to bardzo trudne. Opieka doświadczonych specjalistów oraz ich rada stanowią czynnik mobilizujący do walki z nałogiem, przez co detoks oraz późniejsza terapia mogą okazać się o wiele bardziej skuteczne.

  Jak wygląda detoks narkotykowy dla mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego, który odbywa się w ośrodku Agnus?

  Nie można jednoznacznie stwierdzić, jak będzie przebiegać detoks narkotykowy, ponieważ każdy przypadek jest zupełnie inny. Początkowo nasi specjaliści przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem, a po wstępnej analizie dobierają odpowiednie leki, dzięki którym proces detoksykacji będzie możliwie jak najmniej dokuczliwy. Ośrodek Agnus gwarantuje mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego całkowitą dyskrecję oraz fachową opiekę medyczną, dzięki czemu każdy pacjent jest w dobrych rękach. Jest to nieoceniona pomoc w tym najtrudniejszym czasie, który następuje po odstawieniu narkotyku.

  Scroll to Top