Detoks narkotykowy Oborniki

Narkotyki, niezależnie od ich rodzaju, działają przede wszystkim na ośrodkowy układ nerwowy człowieka, a odczucia związane z ich zażywaniem są różnorodne. Mogą one powodować euforię, agresję, senność, halucynacje, jak również stan zobojętnienia. Niezależnie od rodzaju zażywanej substancji, narkotyki każdorazowo prowadzą do uzależnienia, z którego trudno wyjść bez pomocy specjalisty. Skutki związane z narkomanią są bardzo poważne i mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym, zmian w psychice człowieka, jak również do wielu chorób, takich jak zakażenie wirusem HIV, czy też żółtaczką typu B i C.

Wyjście z uzależnienia jest trudne, ale nie niemożliwe. Pierwszym krokiem, który jest pomocny w walce z nałogiem, jest udanie się na detoks narkotykowy w ośrodku Agnus, który oferowany jest mieszkańcom Obornik i nie tylko. Na samym wstępie warto jednak wiedzieć, czym jest narkomania. Najprościej mówiąc, jest to uzależnienie od substancji chemicznych mających wpływ na czynności mózgu. Istnieją dwa rodzaje uzależnienia – fizyczne oraz psychiczne. Pierwszy z nich związany jest z zaburzeniem reakcji fizjologicznych organizmu osoby uzależnionej po odstawieniu narkotyków, drugi zaś, ma wpływ na zachowanie, nastrój i stan emocjonalny.

Czym objawia się uzależnienie?

Objawów narkomanii jest wiele, jednak tym najbardziej charakterystycznym jest głód narkotyczny, czyli, innymi słowy, przymus przyjęcia kolejnej dawki oraz natychmiastowa potrzeba zdobycia substancji odurzającej. Objawy związane z uzależnieniem związane są także ze zmianą zachowania danej osoby, której głównym celem staje się dążenie do uzyskania psychicznych efektów związanych z zażyciem narkotyku, jak również uniknięcie objawów związanych z jego brakiem w organizmie. Warto mieć świadomość, że uzależnienie jest chorobą, a co za tym idzie, wymaga ono specjalistycznej pomocy – zarówno lekarskiej, jak i społecznej.

Detoksem narkotykowym w ośrodku Agnus powinni zainteresować się mieszkańcy Obornik, którzy:

  • Na przestrzeni czasu zauważyli u siebie wzrost tolerancji na narkotyki. W praktyce oznacza to, że taka osoba jest zmuszona zwiększać dawkę substancji uzależniającej, by otrzymać efekt, jaki miał miejsce podczas przyjmowania pierwszych porcji.
  • Zaniedbali swoje codzienne obowiązki, odsunęli się od najbliższych, a ich głównym celem jest zapewnienie sobie odpowiedniej dawki narkotyku.
  • Borykają się z zespołem abstynencyjnym, który może objawiać się rozdrażnieniem, agresją, brakiem siły, sennością, depresją, halucynacjami, biegunką oraz nudnościami.

Na czym polega detoks narkotykowy, który proponujemy mieszkańcom Obornik?

Przeprowadzany w naszym ośrodku detoks narkotykowy, na który mogą zgłaszać się m.in. mieszkańcy Obornik, jest pierwszym krokiem pomagającym wyjść z uzależnienia. Jego głównym celem jest dokładne oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn, co ma miejsce pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. W niektórych przypadkach podajemy pacjentowi także leki uspokajające oraz nasenne, które ułatwią mu wytrwanie w głodzie narkotykowym. Dzięki detoksowi możliwe jest nie tylko uzupełnienie brakujących witamin i minerałów, ale też rozpoczęcie nowego, lepszego oraz wolnego od uzależnień życia. Nasz ośrodek cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami, a wszystko dlatego, że od samego początku naszej działalności zadowolenie pacjenta jest naszym priorytetem.

Scroll to Top