Odtrucie lekowe Katowice

Uzależnienie ma zgubny wpływ na każdą sferę życia człowieka. Niszczy fizycznie, psychicznie, burzy życie rodzinne, a także rujnuje zawodowe. Właśnie dlatego leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy pacjentów z Katowic powinno odbywać się w miejscu, w którym będą czuć się bezpiecznie oraz swobodnie, a jednocześnie będą mieć okazję zarówno do przejścia detoksu, jak i do konsultacji z lekarzami oraz terapeutami specjalizującymi się w tej dziedzinie. Właśnie to wszystko można znaleźć w prywatnym ośrodku AGNUS z Poznania.

Pierwszym, a jednocześnie niezwykle ważnym etapem w leczeniu uzależnienia od dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych jest detox narkotykowy. Właśnie dzięki niemu można osiągnąć kilka rzeczy:

  • usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, które często gromadziły się w nim od dłuższego czasu, nawet od wielu lat;
  • uzupełnienie gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie pacjenta;
  • dostarczenie niezbędnych minerałów oraz witamin, które korzystnie wpływają zarówno na samopoczucie, jak i na zdrowie osoby zmagającej się z nałogiem.

Jak już zostało wspomniane, detoks narkotykowy to pierwszy krok do wyleczenia z nałogu. Co warto zaznaczyć, można go bezpiecznie odbyć w naszej prywatnej placówce pod okiem doświadczonych lekarzy. Właśnie oni dopilnują, aby pacjent przeszedł przez ten etap możliwie bezboleśnie i spokojnie.

Poza detoksem proponujemy w ramach leczenia uzależnienia od narkotyków i dopalaczy również terapię grupową lub też indywidualną z naszymi psychoterapeutami. Dzięki częstym spotkaniom oraz konsultacjom możliwe jest odkrycie, od czego zaczął się problem, a w efekcie, jak można z nim walczyć. Rodzinom osób uzależnionych również możemy zaproponować terapię w naszym ośrodku, dzięki czemu będą w stanie radzić sobie z nałogiem osoby bliskiej również w przyszłości, kiedy nastąpi powrót do normalnego życia.

Leczenie uzależnienia od dopalaczy i narkotyków może skutkować zerwaniem z nałogiem, choć nie oznacza to, że taka osoba będzie już w pełni zdrowa i nienarażona na ich zgubny wpływ. W naszym ośrodku uczymy, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, w których chęć sięgnięcia po używkę staje się tak ogromna, że wydaje się, że jest nie do przezwyciężenia. Dodatkowo pokazujemy, jak bardzo negatywny wpływ mają substancje psychoaktywne, do których należą również dopalacze, na życie osób zarówno młodych, jak i starych.

Do naszego ośrodka zapraszamy zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców Katowic. Leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy, jakie możemy zaproponować, odbywa się w przepięknej placówce, w otoczeniu lasów i jezior, co wyróżnia nas na tle wielu innych ośrodków na terenie całego kraju. Proponujemy detox oraz konsultacje z psychoterapeutami mającymi doświadczenie w kontaktach z osobami uzależnionymi. Oferujemy naszym pacjentom pobyt stały, gdyż jest on sugerowaną formą leczenia przy nałogowym zażywaniu substancji psychoaktywnych. Można się z nami skontaktować telefonicznie siedem dni w tygodniu, przez całą dobę.

Scroll to Top