Detoks narkotykowy – Lipno

Problem z nadużywaniem środków psychoaktywnych dotyka ludzi w każdym wieku, również młodzież szkolna eksperymentuje z narkotykami. Okazjonalne spożywanie dopalaczy czy kokainy często prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie, dlatego osoby zmagające się z nałogiem powinny zastanowić się nad leczeniem. W ośrodku Agnus pacjenci zmagający się z uzależnieniem mogą liczyć na fachową pomoc. W poznańskiej placówce przyjmowane są osoby z całej Polski, również z Lipna, oferta ośrodka obejmuje detoks narkotykowy oraz terapie prowadzone przez wykwalifikowanych psychologów.

Symptomy uzależnienia

Nadużywanie substancji psychoaktywnych bardzo łatwo może doprowadzić do uzależnienia, przyjęcie kolejnej dawki używki staje się priorytetem dla chorego, prowadząc do zmian w jego zachowaniu i nawykach. Osoba uzależniona staje się bardziej nerwowa, bez powodu wybucha złością, lekceważy codzienne obowiązki, pojawiają się problemy w pracy lub szkole. Niekiedy traci kontakt z dotychczasowymi przyjaciółmi, nawiązując relację z osobami, które również spożywają substancje psychoaktywne. Chory często zmienia się również fizycznie, można u niego zaobserwować nagłą utratę wagi, a nawet zmiany w sposobie ubierania się.

Skuteczna detoksykacja

Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus jest miejscem, w którym chorzy z Lipna mogą szukać pomocy w walce z nałogiem. Po przybyciu do ośrodka pacjent przechodzi rutynowe badania, które pozwalają określić stan jego zdrowia. W przypadku wielu pacjentów zalecane jest przeprowadzenie detoksu narkotykowego, którego głównym zadaniem jest:

  • pozbycie się toksyn,
  • nawodnienie organizmu,
  • przywrócenie równowagi metabolicznej.

Detoksykacja jest niezwykle pomocna w zmniejszeniu objawów zespołu abstynencyjnego, który pojawia się u osoby uzależnionej w momencie, kiedy nie przyjmie kolejnej dawki narkotyku. W zależności od stopnia uzależnienia pacjenta zespół ten może mieć bardzo nieprzyjemny przebieg, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci.

Mieszkańcy Lipna przebywający w ośrodku Agnus mogą liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie leczenia. Terapia następująca po detoksykacji dostosowana jest do potrzeb chorego, dzięki niej ma on znacznie większe szanse na powrót do życia wolnego od nałogu. Ośrodek zapewnia terapie zarówno indywidualne, jak i grupowe, które prowadzone są przez doświadczonych psychoterapeutów, specjalizujących się w leczeniu uzależnień. Po zakończeniu leczenia chorzy nadal mogą liczyć na wsparcie psychologa, który prowadził ich terapię.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top