Detoks narkotykowy Ostrzeszów

Narkotyki niszczą ludzki organizm, odbierają godność i poczucie własnej wartości. Brak walki z nałogiem prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych a w dalszej perspektywie nawet do śmierci. Chcąc wyjść z uzależnienia, należy niezwłocznie podjąć radykalne kroki. W tym wypadku półśrodki nie są dobrym rozwiązaniem. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus w Poznaniu zajmuje się pomocą osobom uzależnionym. Zachęcamy osoby z Ostrzeszowa i innych miast do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy naszym podopiecznym stuprocentową anonimowość i komfortowe warunki.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem i dającym największą szansę na sukces jest detoks narkotykowy. Tego typu leczenie odbywa się w naszym ośrodku. Po wykonaniu serii wymaganych badań lekarskich obrazujących aktualny stan zdrowia, pretendent do detoksu może rozpocząć przyjmowanie odpowiednich środków farmakologicznych. Detoks narkotykowy polega bowiem na podawaniu przez kilka dni osobie uzależnionej konkretnych środków, które odtruwają organizm i sprawiają, że staje się ona wolna od substancji narkotycznych. Detoksykacja trwa średnio od siedmiu do dziesięciu dni i w tym czasie zapewniamy pacjentom dostęp do środków przeciwbólowych, uspakajających i obniżających ciśnienie krwi. Co więcej, dbamy, aby w organizmie podopiecznego nie zabrakło odpowiedniej ilości płynów, witamin i minerałów.

Pragniemy podkreślić, iż detoksykacja przeprowadzana w naszym ośrodku, pod okiem specjalistów, jest dużo bardziej bezpieczna od podejmowania prób oczyszczania się z narkotyków na własną rękę. Bardzo często bowiem zdarza się, że dochodzi do reakcji organizmu na gwałtowne zaprzestanie zażywania narkotyków, czyli do tak zwanego zespołu abstynencyjnego. Może on objawiać się utratami przytomności, silnym osłabieniem, intensywnymi bólami głowy i podobnymi do napadów padaczkowych drgawkami.

Chcąc pomóc sobie w podjęciu decyzji o detoksie narkotykowym, warto zastanowić się nad szeregiem negatywnych skutków, jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków:

  • utrata zdrowia – regularne zażywanie środków odurzających niesie za sobą realne ryzyko trwałej utraty zdrowia, lub nawet życia;
  • ryzyko utraty rodziny i przyjaciół – nałóg jest bezlitosny i sieje zniszczenie w każdej dziedzinie życia ludzkiego. Zaślepiony potrzebą zażycia narkotyku człowiek nie myśli o niczym innym. Przez to traci więzi z rodziną i przyjaciółmi.
  • utrata godności – każdy człowiek ma prawo do godnego życia, do uczuć, radości i szczęścia. Kiedy zaś w jego życiu pojawia się nałóg, nierzadko zostaje obdarty z należnego mu szacunku.

Udanie się na detoks narkotykowy z Ostrzeszowa do Poznania daje nadzieję i realną szansę na wyjście z uzależnienia. Sztab specjalistów pracujących w naszym ośrodku zna wiele sposobów na to, aby skutecznie pomagać narkomanom. Przeprowadzają oni terapię w przemyślany i mądry sposób. Wszystko to po to, aby pomóc każdemu, kto do nas po taką pomoc się zgłosi. Cieszymy się zaufaniem i pozytywnymi opiniami tych, którym udało się wygrać tę nierówną walkę.

Scroll to Top