Detoks narkotykowy Krotoszyn

Narkotyki i uzależnienie od nich to jeden z najbardziej destrukcyjnych nałogów. Niezwykle trudno jest wydostać się ze szponów środków odurzających. Niewielu uzależnionym osobom udaje się poradzić sobie z tym problemem bez udziału osób trzecich. Co więcej, próby przeprowadzenia detoksykacji na własną rękę mogą skończyć się bardzo poważnym powikłaniem, jakim jest zespół abstynencyjny. Jego objawami mogą być silne bóle i zawroty głowy, a nawet stan przypominający atak padaczki.

Każdego roku odnotowuje się zgony wynikające z przedawkowania narkotyków. Byłoby ich zapewne mniej, gdyby więcej uzależnionych decydowało się na detoks narkotykowy i późniejszą terapię. Taką pomoc oferuje nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu – Agnus. Każdy, kto czuje, że chce zrobić ten ważny krok, powinien skontaktować się z nami i zacząć wspólne działania. Co ważne, do rozpoczęcia detoksu narkotykowego nie jest wymagana trzeźwość. Nasz ośrodek jest otwarty dla każdego, bez względu na to, czy są to mieszkańcy Poznania, czy Krotoszyna. Wszystkim pacjentom gwarantujemy anonimowość i poczucie bezpieczeństwa.

Na początku warto wyjaśnić, czym w ogóle jest detoks narkotykowy. W najprostszych słowach, to szybkie odtrucie organizmu. Odbywa się ono z użyciem środków farmakologicznych i najczęściej trwa kilka dni (między 7 a 10). Kuracja pozwala organizmowi powrócić do normalnego funkcjonowania i w efekcie daje szansę na pójście o krok dalej i rozpoczęcie długofalowej terapii. Bardzo ważne jest, aby w trakcie trwania detoksu narkotykowego organizm był prawidłowo nawodniony. Dlatego też, dbamy o to, aby naszym podopiecznym nie zabrakło płynów, soli mineralnych i witamin. Dodatkowo, podajemy też następujące leki:

  • środki przeciwbólowe;
  • leki uspakajające i wyciszające;
  • leki na obniżenie ciśnienia tętniczego.

Zakończony sukcesem detoks narkotykowy otwiera drzwi do rozpoczęcia terapii, która pomoże utrzymać dotychczasowe osiągnięcia i pozostać w trzeźwości.

W związku z szeroko zakrojonym problemem narkomanii, warto też zastanowić się nad przyczynami tak częstego wpadania w ten nałóg. Poniżej przedstawiamy listę potencjalnych przyczyn, które pośrednio lub bezpośrednio prowadzą do nałogu narkotykowego:

  • problemy rodzinne – mogą mieć bardzo różną formę: kłopoty finansowe, zniszczone relacje między członkami rodziny, brak zrozumienia.
  • problemy zawodowe – tego rodzaju kłopoty także potrafią wpędzić w błędne koło narkotyków. W dzisiejszych czasach praca jest podstawą spokojnego i bezpiecznego bytu. Każdy rozsądny człowiek dba o to, aby mieć dobre i stabilne zatrudnienie. Kiedy coś zaczyna się psuć, pojawia się widmo utraty stanowiska, pozostania bez stałego dochodu, wiele osób nie radzi sobie ze stresem i lękiem przed niepewnym jutrem i ucieka właśnie w używki i narkotyki.
  • problemy emocjonalne i uczuciowe – uczucia to kolejny faktor, który czasem staje się punktem zapalnym do sięgnięcia po narkotyki.
  • brak akceptacji samego siebie – inność może przybierać przeróżne formy. Może być to odmienna orientacja seksualna, nietypowy wygląd, otyłość, nietuzinkowa osobowość. Zdarza się, że takie osoby nie radzą sobie ze swoją innością i szukają ucieczki w używkach.

Wyjście ze szponów nałogu nie jest łatwe. Jednak należy pamiętać, że nie jest ono niemożliwe. Wystarczy, że w osobie uzależnionej pojawi się choć cień nadziei i chęci na zmianę i podjęcie walki z nałogiem. Udanie się na detoks narkotykowy dla mieszkańców Krotoszyna i innych miejscowości to realna szansa na wyjście z nałogu i rozpoczęcie nowego życia.

Scroll to Top