Detoks narkotykowy Olsztyn

Choroba, jaką jest uzależnienie, niesie szereg różnych powikłań. Dlatego też walkę z nią należy rozpocząć możliwie najwcześniej. Niezależnie jednak od tego, w jakim wieku jest pacjent, który przyjedzie do nas z Olsztyna lub też jakiejkolwiek innej miejscowości w kraju i jak długo jest pod wpływem substancji psychoaktywnych, nasz ośrodek proponuje nowoczesne, w pełni profesjonalne leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy, które obejmuje także detox. Z pomocą psychologów oraz lekarzy pracujących w AGNUS możliwe jest zerwanie z nałogiem nawet po latach przyjmowania danej substancji, a w efekcie rozpoczęcie swojego życia na nowo.

Nasz prywatny ośrodek proponuje, między innymi leczenie uzależnienia od dopalaczy. Substancje te są mimo wszystko mniej znane jako groźne dla życia w porównaniu choćby z narkotykami. Tymczasem mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, gdyż powodują między innymi:

  • przyspieszenie rytmu serca, arytmię;
  • problemy z oddychaniem;
  • wzrost ciśnienia tętniczego;
  • podniesienie temperatury ciała;
  • taki padaczkowe;
  • zatrzymanie krążenia.

Wszystkie te skutki zażywania dopalaczy mogą doprowadzić do śmierci. Dlatego właśnie tak ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie terapii, która może uratować życie.

Leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy dla pacjentów z Olsztyna rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Dzięki temu możliwe jest określenie stanu chorego, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Kolejnym krokiem jest zazwyczaj detoks. Właśnie dzięki niemu możliwe jest nawodnienie organizmu chorego, a także dostarczenie utraconych w efekcie choroby witamin oraz minerałów. Jest to również sposób na usunięcie wszelkiego rodzaju toksyn. Detox narkotykowy sprawia, że osoba chora jest w stanie podjąć właściwe leczenie w formie konsultacji indywidualnych lub też terapii grupowej, w zależności od preferencji.

Następny etap leczenia uzależnienia od dopalaczy, jako że substancje te są mniej znane jako szkodliwe dla zdrowia, rozpoczyna się od uświadomienia pacjentowi, z czym ma tak naprawdę do czynienia. Chory dowiaduje się, czym grozi przyjmowanie tego typu substancji oraz jaki ma to wpływ na codzienne funkcjonowanie. Po odbyciu detoksu pacjent uczy się, jak żyć w abstynencji, z dala od środków, które mogą zniszczyć jego zdrowie lub też pozbawić życia. Każda osoba przebywająca w ośrodku AGNUS poddawana jest również obserwacji, aby mieć jak największą pewność, że po zakończeniu leczenia uzależnienia od dopalaczy nie sięgnie znowu po używki.

Pacjentom z Olsztyna, którzy zmagają się z uzależnieniem, proponujemy profesjonalną pomoc w trakcie oraz już po zakończeniu terapii, dzięki której będą mogli rozpocząć swoje życie na nowo. Oferowany detox oraz leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy umożliwia odnowienie więzi rodzinnych, pozbycie się bezsenności, lęków, psychoz czy też wybuchów agresji. Przede wszystkim jednak pomaga w odzyskaniu równowagi zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym nawet po wielu latach brania danej substancji.

Scroll to Top