Województwo wielkopolskie

Świat wciąż się rozwija i daje nam nowe możliwości w każdej dziedzinie życia. Możemy nieustannie się zmieniać i ulepszać naszą codzienność. Są jednak kwestie, które nie zmieniają się od lat. Mowa tu o uzależnieniach.

Od zawsze sieją one spustoszenie wśród ludzi w każdym wieku. Jednym z najszybciej niszczących uzależnień jest narkomania. Zażywanie środków odurzających to krótka droga do utraty zdrowia, statusu społecznego, godności, a nawet życia. Niewielu narkomanów jest w stanie samodzielnie, bez jakiejkolwiek pomocy, wyjść z nałogu. Jest on na tyle silny, iż nie daje zbyt łatwo za wygraną. W takiej sytuacji pomocną dłoń wyciągają nasi specjaliści i terapeuci z Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wszystkich tych, którzy czują, że nadszedł czas na pożegnanie się z nałogiem. Współpraca z nami jest dyskretna i gwarantuje anonimowość. Zapraszamy do naszego ośrodka wszystkich potrzebujących z Poznania i całej Wielkopolski.

Leczenie uzależnień prowadzimy dwuetapowo. Pierwszym etapem jest detoks narkotykowy. Po jego ukończeniu dajemy możliwość rozpoczęcia terapii leczenia uzależnień. Odbywa się ona indywidualnie lub grupowo. Detoks to bardzo poważna terapia, wymagająca stosownego przygotowania. Pacjenci przed jego rozpoczęciem proszeni są, między innymi o wykonanie podstawowych badań lekarskich, aby móc ocenić ich obecny stan zdrowia i stopień zaawansowania uzależnienia. Detoks narkotykowy jest bowiem farmakologiczną ingerencją w organizm. Substancje detoksykujące podaje się przez kilka dni. W większości przypadków czas detoksu waha się między siedmioma a dziesięcioma dniami. Prowadzi on do całkowitego oczyszczenia organizmu z narkotyków i stanowi doskonałą podstawę do dalszych działań, takich jak wspomniana wcześniej terapia leczenia uzależnień.

Aby zapewnić naszym pacjentom efektywne leczenie przy maksymalnym komforcie, dbamy o to, aby mieli oni dostęp do następujących substancji:

  • preparatów zapewniających odpowiednie nawodnienie,
  • środków przeciwbólowych,
  • leków uspokajających,
  • leków obniżających podniesione ciśnienie krwi.

Przestrzegamy też przed przeprowadzaniem detoksu narkotykowego poza nadzorem specjalistów. Niesie to za sobą ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego, który może skończyć się migrenami, omdleniami, drgawkami i wieloma innymi nieprzyjemnymi objawami.

Wyjście z nałogu i ukończenie terapii z sukcesem nie jest proste. Nie jest jednak także niemożliwe. Detoks narkotykowy przeprowadzany w Poznaniu to dla mieszkańców Wielkopolski ogromna szansa na powrót do normalnego życia. Tego, sprzed wpadnięcia w szpony narkotyków. Silna wola i chęć walki pozwalają zdziałać prawdziwe cuda, a my, specjaliści pracujący w ośrodku Agnus, robimy, co w naszej mocy, aby w tym wspierać.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top