Detoks narkotykowy – Golub-Dobrzyń

Uzależnienie od narkotyków dotyczy od 100 do 200 tysięcy mieszkańców Polski, jednak osób, które systematycznie spożywają substancje psychoaktywne, jest znacznie więcej. Uzależnienie od dopalaczy czy kokainy przeważnie ma swój początek w okazjonalnym dawkowaniu, w trakcie spotkań towarzyskich. Chory przyjmuje coraz większe dawki, co z czasem stwarza niebezpieczeństwo przedawkowania. Dlatego im wcześniej rozpocznie on leczenie, tym bardziej zwiększy swoje szanse na wyjście z nałogu bez szwanku. Osoby z Golubia-Dobrzynia, które zmagają się z uzależnieniem, mogą znaleźć profesjonalną pomoc w ośrodku Agnus w Poznaniu, gdzie przeprowadzany jest m.in. profesjonalny detoks narkotykowy.

Pierwszy krok do abstynencji

Rekreacyjne spożywanie narkotyków często prowadzi do uzależnienia, jednak już samo ich spożycie, szczególnie w przypadku dopalaczy, wiąże się z dużym obciążeniem dla organizmu. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych niesie poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia fizycznego i psychicznego chorego. Nałóg może też prowadzić do problemów w pracy i w relacjach z najbliższymi. To właśnie rodzina często sugeruje choremu skorzystanie z pomocy w walce z nałogiem, zauważając u niego następujące symptomy:

  • problemy ze snem i ogólną apatię,
  • gwałtowny spadek masy ciała,
  • problemy w szkole lub pracy,
  • kłopoty zdrowotne,
  • pojawienie się stanów lękowych.

Kiedy chory lub osoby z jego otoczenia zauważą niepokojące objawy, należy czym prędzej rozpocząć leczenie, poprzedzone usuwaniem toksyn z organizmu pacjenta. W zależności od stopnia uzależnienia, wyjście z nałogu może być bardzo ciężkie, dlatego przywrócenie organizmu do równowagi będzie wskazanym krokiem do rozpoczęcia abstynencji.

Detoksykacja medyczna

Substancje psychoaktywne, takie jak kokaina czy heroina, są silnie uzależniające, u osoby, która nie przyjmie kolejnej dawki, pojawia się tzw. zespół abstynencyjny. Z pomocą profesjonalnego detoksu narkotykowego można w znacznym stopniu obniżyć objawy odstawienia, przygotowując organizm chorego do dalszej walki z nałogiem. Pacjenci z Golubia-Dobrzynia trafiający do ośrodka Agnus, poddawani są rutynowym badaniom, mającym na celu określenie stanu ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Następnie przeprowadzana jest detoksykacja organizmu, prowadząca do zmniejszenia fizycznego uzależnienia. Choremu podawane są też substancje odżywcze, dzięki czemu równowaga metaboliczna organizmu zostaje przywrócona. Po skutecznym odtruciu pacjent kierowany jest na terapię indywidualną lub grupową, która jest niezbędna do wyjścia z psychicznego uzależnienia od narkotyków.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top