Detoks narkotykowy Mogilno

Nielegalne narkotyki, takie jak kokaina, amfetamina czy dopalacze, są przyjmowane przez osoby o zróżnicowanym statusie społecznym i każdej płci. Pierwsze dawki substancji psychoaktywnych często spożywane są w trakcie spotkań towarzyskich, w przypadku niektórych osób prowadząc do uzależnienia. Mieszkańcy Mogilna, którzy szukają pomocy w walce z nałogiem, mogą zgłosić się do poznańskiego Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Agnus, do którego trafiają pacjenci z całego kraju. Oprócz terapii uzależnień przeprowadzany jest tam detoks narkotykowy, będący pierwszym krokiem w walce z nałogiem.

Problem z dopalaczami

Eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi wśród młodzieży jest coraz bardziej popularne. Ze względu na dostępność i cenę, nastolatki chętnie sięgają po dopalacze, w których przypadku już jedna dawka może okazać się śmiertelna. Dzieje się tak dlatego, że skład dopalaczy jest trudny do przewidzenia, występują w nich mieszanki związków chemicznych, które mogą wywoływać niebezpieczne skutki uboczne, takie jak:

  • podwyższenie temperatury ciała,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • nieregularny oddech,
  • przyspieszenie pracy serca,
  • zawał.

Uzależnienie od dopalaczy, jak i pozostałych środków psychoaktywnych, może prowadzić do problemów w relacjach z otoczeniem, zaniedbywania obowiązków, zadłużania się w celu zdobycia kolejnej dawki narkotyku. Dlatego im prędzej rozpocznie się leczenie, tym lepiej dla zdrowia i życia chorego.

Fachowa pomoc w walce z nałogiem

Pacjenci z Mogilna zgłaszający się do ośrodka Agnus na początku kierowani są na badania, których celem jest określenie stopnia uzależnienia oraz kondycji psychicznej i fizycznej chorego. Zalecane jest też przeprowadzenie detoksu narkotykowego, dzięki któremu można zminimalizować objawy zespołu abstynencyjnego, pojawiającego się w momencie odstawienia używki. W trakcie odtrucia organizm chorego jest oczyszczany z toksyn, nawadniany i uzupełniany o minerały i mikroelementy, dzięki czemu jego równowaga metaboliczna zostaje przywrócona. Często przed rozpoczęciem dalszego leczenia chory poddawany jest też farmakoterapii.

Terapia uzależnień prowadzona w ośrodku Agnus jest dostosowywana do potrzeb pacjenta, może on samodzielnie określić, czy preferuje spotkania indywidualne czy grupowe. Osoby przebywające w placówce otrzymują wiele wsparcia na każdym etapie leczenia, mogą też liczyć na całkowitą dyskrecję i profesjonalizm. Czas trwania leczenia jest uzależniony od postępów pacjenta, który również po zakończeniu terapii może liczyć na wsparcie psychologa, który zajmował się jego problemem.

Scroll to Top