Detoks narkotykowy – Inowrocław

Spożywanie substancji psychoaktywnych nie tylko w większości przypadków jest nielegalne, ale też może prowadzić do utraty zdrowia a w skrajnych przypadkach do śmierci. Narkotyki będące w obiegu znajdują się poza kontrolą, dlatego biorąc działkę, nigdy nie mamy pewności, czy nie doprowadzi ona do przedawkowania. Poza tym systematyczne odurzanie się to pierwszy krok do uzależnienia fizycznego i psychicznego, dlatego zanim nałóg przybierze niebezpieczną formę, warto zgłosić się do Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus w Poznaniu.

Fachowa pomoc w walce z nałogiem

Pracownicy ośrodka mają wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnych form narkomanii, dlatego mieszkańcy Inowrocławia i innych polskich miast mogą liczyć tam na fachową pomoc. W placówce przeprowadzany jest detoks narkotykowy, a także szereg terapii, które mają ułatwić powrót do zdrowia. Sposób leczenia dostosowywany jest do stanu zdrowia chorego oraz rodzaju używki, ośrodek oferuje profesjonalna pomoc w przypadku uzależnienia od m.in.:

  • dopalaczy,
  • heroiny,
  • kokainy,
  • leków,
  • opiatów.

Osoby korzystające z oferty ośrodka Agnus mają zapewniona absolutną anonimowość. Leczenie uzależnienia od narkotyków większość pacjentów pragnie zachować w tajemnicy przed otoczeniem, dlatego pracownicy ośrodka dokładają wszelkich starań, aby dane osobowe pacjentów nie trafiły w niepowołane ręce.

Objawy uzależnienia

Osoby systematycznie przyjmujące substancje psychoaktywne często nie wykazują inicjatywy do rezygnacji z nich. Pomocna może się okazać interwencja bliskich, którzy niekiedy jako pierwsi zauważają, że doszło już do uzależnienia od narkotyków. U chorego często następuje nagła utrata masy ciała, pojawiają się problemy ze snem, głównie bezsenność, a także irracjonalne lęki i napady agresji. Poza tym u osoby uzależnionej można też zaobserwować zmiany w zachowaniu i nawykach: odsunięcie się od dotychczasowych znajomych na rzecz innych, również uzależnionych, problemy w pracy oraz szkole czy wydawanie znacznie większych sum pieniędzy.

Przebieg leczenia

Kiedy pacjent z Inowrocławia trafia do ośrodka Agnus, zostaje skierowany na szereg badań, mających na celu określenie jego kondycji psychicznej i fizycznej. Następnym krokiem jest przeprowadzenie detoksu narkotykowego, w trakcie którego organizm oczyszczany jest z toksyn. Pacjentowi podawane są też witaminy i mikroelementy wzmacniające jego kondycję, często przepisywane są też leki o działaniu uspokajającym. Kiedy ciało chorego jest gotowe do walki z uzależnieniem, zostaje on skierowany na psychoterapię grupowa lub indywidualną.

Scroll to Top